Jablkové hodinky sa za roky od svojho vydania dočkali niekoľkých menších redizajnov. Povedzme si však na rovinu, že žiadnu veľkú zmenu sme sa za uplynulé generácie nevideli. To by sa v budúcnosti mohlo zmeniť.

Spoločnosť Apple má plány, ako využiť remienky Apple Watch na zmenu ciferníkov alebo na iné funkcie. Na stole je však ďalšia možnosť, ako prepojiť remienok z displejom a vlastne aj s celou konštrukciou hodiniek Apple Watch.

Gigant z Cupertina si nechal patentovať technológiu, vďaka ktorej by sa Apple Watch mohli dočkať flexibilného displeja aj v častiach, kde sa momentálne nachádzajú svorky na pripevnenie náramkov.

Apple Watch môžu dostať ohybnú obrazovku

Hodinky na nákresoch v patente majú ohybnú obrazovku, ktorá je súčasťou flexibilného remienka. Takto by sa zobrazovacia plocha flexibilného displeja rozprestierala po celej ploche ciferníka a remienka inteligentných hodiniek. Pre lepšiu predstavivosť si pozrite nižšie uvedený obrázok.

Patent Apple Watch na celé zápästie
Zdroj: Patently Apple

Spoločnosť Apple hovorí, že takéto zariadenie by umožňovalo, že plochu ciferníka aj remienka by bolo možné prispôsobiť veľkosti zápästia používateľa. Nie je však jasné, pokiaľ by až zasahoval displej.

Spoločnosť Apple sa v patente sústredí hlavne na myšlienku pásu s obrazovkou, ktorý obopína Apple Watch. Nie je to ale všetko.

V jednej krátkej vete Apple naznačuje, že tento druh ohybnej obrazovky je možné využiť aj v prípade iných zariadení. Je teda možné, že podobnú vychytávku si Apple chystá pre prvý skladací iPhone.

Apple Watch s displejom na remienku
Zdroj: iPhone Hacks

Čo si o tomto koncepte hodiniek myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Extrémny level bezpečnosti už majú aj Apple Watch s watchOS 10

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -