Ak poznáte amerického YouTubera TechRax, asi viete, čo sa teraz bude diať. Nie je to video, ktoré by chcelo otestovať skutočnú životnosť 200 lightning káblov, na miesto pneumatiky. Je to video ako čo najzaujímavejšie zničiť 200 lighnitng káblov v hodnote skoro 4000$.

200 lightning káblov, na miesto pneumatiky. Čo sa stane?

Ťažko povedať, ako toto vôbec môže niekoho napadnúť ale kreativite sa medze nekladú. Veď čo ak by ste cestovali po ceste, kde široko ďaleko nie je pneuservis, nemáte rezervu a náhodou prevážate stovky lightning káblov v hodnote 4000$ keď zrazu rozseknete pneumatiku? Máte dve možnosti. Prvou je zavolať si pomoc ale vy zisťujete, že nemáte v telefóne signál, no a druhá je zase využiť káble ako náhradnú pneumatiku. Je to síce hlúposť už na počutie ale prečo to teda nevyskúšať.

No a výhodou je, že to za nás už vyskúšal niekto iný a tak sa môžeme vďaka užotočnému videu presvedčiť, že toto dobrý nápad nebude. Prvou vecou je, že ide o káble na nabíjanie. Guma nie je vôbec prispôsobená tomu aby vydržala váhu auta a nerovnomernú štruktúru vozovky. Druhým problémom je potom samotné upevnenie kábla. Aj yutuberovi chvíľu trvalo, kým našiel systém v tom ako ich na koleso umiestniť. Po dlhšej dobe sa mu podarilo postupne zviazať 1m a 2m káble a vytroviť tak celistvú plochu, ktorá obtáča koleso.

Testy ukázali, že toto riešenie nie je vhodné

Nehovoríme teraz samozrejme o tom, že keď vás s takýmto kolesom zastavia policajti, budete im mať čo vysvetľovať. Už pri rýchlosti 8 km/h sa začali káble vyvliekať z kolesa, takže z dlhodobého hľadiska by vodič po takejto ceste príliš ďaleko nezašiel. To pokračovalo aj pri rýchlosti medzi 30-50 km/h. Káble sa však tak vyvliekli, že už na nich nebolo možné vôbec jazdiť. Navyše stopy po nich boli absolútne všade. Nehovoríme len o aute ale aj o ceste, ktorú by bolo slušné po takomto videu minimálne pozametať.

Ak máte teda veľmi zlú situáciu a 200 originálnych Apple káblov k dispozícii, určite si to premyslite. Jazdou prídete iba o káble a peniaze. Samozrejme v kútiku duše dúfame, že YouTuber nakoniec káble zamenil a použil Čínske plagiáty, ktorých je vždy lepšie sa takto zbaviť. Poškodiť môžu totižto batériu na vašom zariadení a v krajnom prípade aj celé zariadenie (napríklad môže začať horieť).

Prečítajte si tiež  iPhone 11 prinesie USB-C. Iné ako by sme ale čakali.
200 lightning káblov, na miesto pneumatiky. Čo sa stane? - svetapple.sk
200 lightning káblov, na miesto pneumatiky. Čo sa stane? – svetapple.sk

zdroj: idropnews

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.