Porovnania sú na to, aby nám zvyčajne ukázali, ktorý z dvoch produktov je lepší a odporučili nám jeho kúpu. Býva to väčšinou pri produktoch konkurenčných značiek a podobne. Jedno porovnanie sa ale ukázalo aj teraz, a tentokrát nie za cieľom upresniť používateľovi to, čo sa viac oplatí. Autor nám chcel skôr ukázať rozdiel medzi iPadom súčasnosti a iPadom minulosti. PDA od Apple, ktoré sa nazývalo Apple Newton a prišlo pred 24 rokmi.

Porovnanie

Hoci bol iPad vôbec prvým tabletom od Apple, už predtým táto spoločnosť predávala niečo podobné, čo by sme dokonca veľmi opatrne mohli nazvať aj za jeho predchodcu. Ten bol predstavený ešte v roku 1993 a niesol názov Newton. Už na tú dobu si mohol s týmto zariadením robiť všelijaké veci. Jeho výhodou mal byť dotykový displej, stylus, či dokonca prístup na internet pomocou špeciálnej sieťovej karty. Vďaka tomu si mohol človek napríklad prezerať e-maily.

- Reklama -

Zaujímavosťou bola aj možnosť kreslenia či prepisovania textu. Stylusom si napísal písmeno alebo slovo, no a Newton ho hneď premenil do digitálnej podoby. Pozri si porovnanie tohto dnes už trošku archaického zariadenia s najnovšou technológiou od Apple. Tá si hovorí iPad Pro 10,5″ a bola predstavená len veľmi nedávno. Zariadenie má väčší displej, vyšší výkon a samozrejme nové možnosti pre používanie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.