Tim Cook sa vyskytol v rozhovore pre čínsky Bloomberg, kde poskytol hneď niekoľko veľmi zaujímavých a podstatných informácií, ktoré určite zaujmú každého čitateľa. V prvom rade sme sa dozvedeli, že záujem o tvorbu aplikácií pre Apple Watch je pre vývojárov omnoho väčší, ako bolo v časoch začiatku napríklad pre iPhone či iPad. Odzneli však aj ďalšie zaujímavé informácie.

Aplikácie

Začneme prvou pomerne zaujímavou informáciou, ktorá hovorí o aplikáciach a hodinkách Apple Watch. Ako sa ukazuje vývojári majú omnoho väčší záujem o tvorbu aplikácií na toto zariadenia ako o tvorbu aplikácií na iPhone či iPad v časoch, keď boli zariadenia a AppStore predstavené. Vtedy bolo pre iPhone (v roku 2008, keď bol spustený AppStore) dostupných len 500 aplikácií a o dva roky neskôr, v roku 2010 bolo po predstavení iPadu na nový tablet dostupných len 1000 aplikácií.

Apple Watch mali na začiatku hneď 3500 aplikácií a počet stále narastá! Je teda vidno, ako sa trend používania softwaru aj na hodinkách pomaly rozrastá a vďaka takémuto množstvu aplikácií bude možné s Apple Watch možné robiť takmer všetko!

Čína

Tim Cook v rozhovore prezradil aj to, že čínsky trh tvorí až 29% všetkých predajov Jablkovej spoločnosti. Toto číslo má vraj na svedomí aj zlatá varianta pri iPhone, iPade či MacBooku, ktorá je práve na tomto trhu veľmi obľúbená. Apple tu však zohráva svoju veľmi významnú úlohu napríklad aj v školstve, kde deti skladajú hudbu v GarageBande pomocou svojich iPadov a sluchovo postihnuté deti pracujú zase s iPhonmi.

Tento program v súčasnosti funguje v 180 školách po celej krajine. Do konca roka by sa však mala navýšiť táto číslica o 50%. Apple teda využíva čínsky trh a ako sa ukazuje tak veľmi správne. 1/3 z celkových tržieb v dnešnej dobe je naozaj dosť a to nezabúdajme na to, že spoločnosť Čínu ani zďaleka nepokryla!

Prečítajte si tiež  3 najlepšie "fejky" iPhonu 6 na svete!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.