Pôvodne sa očakávalo, že modelový rad iPhone 16 bude len akýmsi evolučným krokom vo vývoji jablkových smartfónov. Správy o novinkách sa však neustále kopia čo naznačuje, že nadchádzajúce iPhony budú výnimočné hneď v niekoľkých smeroch. Apple v nich chce okrem iného zaviesť vylepšenie pre sústavu zadného fotoaparátu.

Spoločnosť Apple pracuje na vývoji pokročilej antireflexnej optickej vrstvy pre fotoaparáty. Táto technológia by mohla výrazne zlepšiť kvalitu obrazu tým, že minimalizuje nežiaduce efekty ako odlesky a skreslenia, ktoré sú bežné pri fotografovaní v náročných svetelných podmienkach. Vylepšenie však bude obmedzené iba pre verzie 16 Pro a 16 Pro Max.

Kamera iPhonu 16 Pro bude opäť kvalitnejšia

Podľa informácií zverejnených na blogu Naver, ktoré pochádzajú od zdroja z dodávateľského reťazca sa zdá, že spoločnosť experimentuje s nanášaním atómových vrstiev (ALD) na komponenty objektívov iPhonu.

Tento proces umožňuje aplikáciu materiálov po jednej atómovej vrstve na substrát, čo vedie k presnejšej kontrole nad hrúbkou a zložením vrstiev.

Využitie ALD v objektívoch fotoaparátov sa podpíše na zakomponovaní novej antireflexnej vrstvy. Tá bude znižovať vplyv svetelných pruhov a nežiadúcich efektov, ktoré sa objavujú keď je v zábere silné svetlo či slnko.

Táto technológia by tiež mohla obmedziť výskyt „ghost“ obrazov, ktoré vznikajú odrazom svetla medzi rôznymi povrchmi objektívu a snímačom.

iPhone 16 Pro zadná kamera
Zdroj: DALL-E

S očakávaným zavedením tetraprízového objektívu s až 5x optickým priblížením, by tieto modely mohli posunúť hranice fotografovania so smartfónmi na úplne novú úroveň. Spomínaný 5-násobný zoom je momentálne výsadou modelu iPhone 15 Pro Max, no už na jeseň sa ho dočká aj menší iPhone 16 Pro.

Ako už býva zvykom, nové iPhony sa ukážu na jesennej Apple konferencii. Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane nové farebné varianty: Dočkáme sa týchto prevedení

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -