Apple Car je stále témou, na ktorú je veľmi ťažké sa vyjadriť. Pracuje Apple na projekte vlastného vozidla? Ide len o spoluprácu s inou firmou na vozidle s technológiami Apple? Pri tomto projekte, ktorý sa vraj nazýva Titan koluje stále veľa otáznikov, no je viac ako jasné, že Apple v súvislosti s autami niečo pripravuje. Naznačuje to až príliš veľa indícií, ktoré robia z projektu vlastne také verejné tajomstvo, ako to povedal Elon Musk. Dnes si povieme 3 dôvody, prečo chceme auto od Apple!

1. Úžasná konektivita a technológie

Začneme asi niečim, prečo všetci milujeme Apple. Minimálne hovorím o všetkých tých, ktorí vlastnia viac, ako jeden produkt. Určite si si všimol, že tvoje zariadenia medzi sebou tak trošku komunikujú. Nie, nie je to náhoda, Apple sa snaží o to, aby bolo ich používanie čo najjednoduchšie a musíme povedať, že sa mu to zatiaľ celkom darí. Apple Car by mohlo priniesť nové technológie a nové používateľské prostredie. To by sme jednoducho spárovali s našim smartfónom a mali by sme všetko dôležité priamo na palube.

- Reklama -

Systém, ako aj veľa displejov by nám potom vedeli prezradiť to najdôležitejšie, čo sa stalo na Facebooku, čo nám píše kamarát či aké sú najbližšie dopravné obmedzenia, prípadne ako sa im vyhnúť. Všetko vrámci maximálnej bezpečnosti. Navyše by sme mohli pred jazdou auto cez iPhone nastaviť. Napríklad teplotu v ňom, naštartovať ho či zistiť stav jeho batérií, keďže má ísť o elektromobil.

Apple Car - svetapple.sk

2. Elektormobil

Tak ako bolo spomenuté vyššie, prvé auto od Apple by mal byť práve elektromobil. Benzínové či naftové agregáty nám k Applu akosi nepasujú a navyše si nemyslíme, že by si v spoločnosti mohli dovoliť vyvíjať hneď viac motorov naraz. Možno by sa to dalo vyriešiť cez nejaké licencie iných výrobcov automobilov ale povedzme si na rovinu – ku Apple sa hodí zelená, je to veľmi ekologická firma na to, aby jej vozidla jazdilo na nejaký neobnoviteľný zdroj.

Elektromobily navyše začínajú byť celkom populárne a dosť možno ide o budúci druh dopravy. Preto je jasné, že týmto smerom pôjde aj Apple. Vyvinúť pohonné ústrojenstvo navyše nebude také ťažké, keďže má ten najlepší tím, pozostávajúci z inžinierov Tesly až po manažérov Fordu.

Apple Car - svetapple.sk

3. Jednoducho sme zvedaví a nedočkaví

Tretí dôvod sa ti na prvý pohľad možno celkom nezdá, no povedz si sám, či nemáš vo svojom vnútri nutkanie vidieť to, ako v súčasnosti vyzerajú plány v budúcnosti možno predstaveného vozidla priamo od Apple. Je to normálne aj my sa už nevieme dočkať na prvé oficiálne informácie či úniky. Patrí to jednoducho k tomu. Apple často nevstupuje na trh s úplne novým produktom. Naposledy to boli hodinky Apple Watch. Automobil je ešte k tomu celkom iná záležitosť.

Znamená to teda, že ho všetci chceme vidieť už len zo zvedavosti, ako sa s tým Apple popasuje. Ako bude vyzerať dizajnová cesta vozidiel od Apple a ako bude vyzerať supermoderný interiér plný displejov a inteligencie? Ako bude auto jazdiť, či už so šoférom alebo bez toho aby musel šofér točiť volantom? Je tu množstvo otázok, na ktorých zodpovedanie si ešte počakáme do roku 2019-2020. Každopádne sa už dnes veľmi tešíme na to, ako nám Apple predstaví niečo skutočne veľké!

Apple Car - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.