Hovoríte si, že informácie ohľadom vývoja Apple Car sú iba výmyslami a zbožnými želaniami leakerov?

V tom prípade nám vysvetlite, prečo spoločnosť Apple vlastní desiatky patentov, ktoré sa priamo dotýkajú automobilového priemyslu. To asi nebude náhoda.

Podobný názor zdieľajú aj šikovný dizajnéri, ktorí pomocou konceptu s názvom Vanarama odprezentovali čo všetko môžeme očakávať od prvého elektrického a autonómneho vozidla spoločnosti Apple.

360-stupňová prehliadka konceptu Apple Car 

Zábery na jednotlivé prvky exteriéru či interiéru nájdete pod hlavným textom článku. Ak však chcete vidieť všetko v oveľa širšej perspektíve, kliknite na túto internetovú stránku, kde sa nachádza 360-stupňový model vozidla spolu s podrobným popisom jednotlivých patentov.

Vozidlo síce nevzniklo na základe uniknutých skíc zo spoločnosti Apple, no autori ho vytvorili v súlade s aktuálnymi dizajnovými trendmi.

Karoséria sa teda nesie v štýle SUV, ktorý je dnes veľmi populárny a zároveň v jeho vnútri môžeme vidieť obrovskú prístrojovú dosku, ktorá je doslova pokrytá displejmi. Zaujme tiež nadčasový volant alebo unikátne otváranie dverí.

Prečítajte si tiež  Na projekte Apple Car budú pracovať bývalí inžinieri Mercedesu

Či už sa vám daný koncept páči alebo nie, z nášho pohľadu je veľmi zaujímavý a ak by sa Apple rozhodlo ísť podobne futuristickou cestou, pravdepodobne by zožalo obrovský úspech.

Na Apple Car sa tvrdo pracuje 

Firma už dnes rokuje s mnohými dodávateľmi na výrobe komponentov a zároveň naberá rôznych ľudí z automobilového priemyslu do svojho tímu pre projekt „Titan“ (interné označenie pre Apple Car).

Je teda skoro isté, že ak Apple Car niekedy príde, pôjde o čisto elektrické vozidlo, ktoré bude mať k dispozícii aj pokročilý režim autonómnej jazdy. Ten spoločnosť Apple už niekoľko rokov testuje na území USA za pomoci vozidiel Lexus RX so špeciálnou kamerovou a senzorovou nadstavbou na streche. Navyše sa tým ani len netají…

Prečítajte si tiež  Apple Car má problém. Firma mu nedokáže zabezpečiť batérie

Taktiež sa predpokladá, že toto auto uvidíme najskôr v roku 2024 – 2027, nakoľko jeho vývoj zatiaľ zďaleka nie je v záverečnej fáze.

Snáď teda Applu pomôže obrovské testovacie stredisko, ktoré v minulosti patrilo Chrysleru. Existujú totiž vážne indície, že ho jablkový gigant pred pár mesiacmi zakúpil za 125 miliónov dolárov.

Čo hovoríte na tento futuristický dizajn vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -