To, že Android patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejší operačný systém je určite pravda. Tiež je asi pravda, že si z telefónov s týmto systémom Apple “požičalo” uhlopriečky displejov iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Apple však často inovuje, a nepotrebuje svoje nápady odkukať od konkurencie. Dôkazom je aj napríklad taký 3D Touch. Dnes už existuje jeden smartfón s Androidom, ktorý ho má a na ďalších sa pracuje. Má to ale jeden problém.

3D Touch aj u konkurencie

Ako si si určite všimol, konkurencia medzi mobilnými zariadeniami na tejto planéte je skutočne obrovská, ale Apple dokáže vzdorovať všetkému s prehľadom, a jeho smartfóny sú tie najpredávanejšie vôbec. Posledne sme sa mohli dočkať úplnej novinky, a to 3D Touch displeja v iPhone 6S a iPhone 6S Plus. Práve takýto displej umožňuje ovládať celé zariadenie podstatne rýchlejšie a jednoduchšie. Svoju verziu “Force Touch” už stihol predstaviť aj Huawei. Ten ju do svojho zariadenia síce integroval, no nateraz nevie, na čo túto technologickú novinku správne využiť, keďže nemá podporu Androidu.

- Reklama -

Synaptic sa ale ozýva a tvrdí, že v súčasnosti tvrdo pracuje na tom, aby vytvoril technológiu, ktorá bude viacemenej normou a už dnes vo veľkom pracuje na úplne novej technológií, ktorá zaručí podporu Force Touch vo všetkých mobilných zariadeniach. Práve Force Touch by mal byť podobným štandardom, akým je dnes Multi Touch, s ktorým v roku 2007 tiež prišlo Apple.

Synaptic predstavil tri nové technológie ClearPad, medzi ktorými nájdeme aj takú, ktorá bude spolupracovať so silnejším zatlačením na displej, vďaka čomu sa bude výrazne podobať práve na 3D Touch. Následne začne svoju technológiu ponúkať aj výrobcom zariadení. Už dnes má napríklad na stole ponuku čínske Apple – Xiaomi, ktoré bude možno patriť medzi prvých s podporou Force Touch na Android!

Force Touch 3D Touch Android Huawei

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Som zvedavý, čo ten 3D touch naozaj priňesie v praxi, dúfam, že viac ako dňes v praxi ňevyužívaný multi touch – chudáci výrobcovia zariaďeňí dávajú často aj 10-násobný mutli touch, no napriek tomu sa v praxi vyzžíva na kažedom zariaďeňí Android a iOS iba 2-touch, a to na zoomovaňie fotografií, webstránok a máp. Dokonca aj otáčaňie fotografií, ktorými ma kedysi iPhone zaujal, skončilo a už to ňefunguje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here