Túto jeseň sa všetci užívatelia operačného systému iOS dočkajú významnej aktualizácie, ktorá prináša nové funkcie, malé zmeny dizajnu a ďalšie vylepšenia. Testovať ho môžeš už teraz prostredníctvom verejnej beta verzie iOS 9.

iOS je srdcom celého iOS zariadenia, ktoré dotvára pôžitok z ich používania. Pre nás, fanúšikov Apple je každá zmena dôležitá a preto si čo budeš v iOS 9 milovať.

Nové funkcie

iOS 9 nepriniesol zásadné zmeny, za to pár aplikácii sa zmien dočkalo. Napríklad také poznámky boli doteraz len akýmsi primitívnym nástrojom, s ktorým si mohol písať len základné veci. Odteraz ti prináša nové nástroje, lepšiu prehľadnosť a rovnako aj širšiu integráciu do celého iOS.

Multitasking

Multitasking, ktorý bol v iOS 6 sa s tým súčasným v iOS 8 rozhodne porovnať nedá, hoci funkcie má tie isté. Zmena nastala práve uvedením iOS 7, kedy rovnaké fukcie dostali zásadné zmeny dizajnu, rýchlosti a pohodlia prepínania medzi jednotilivými aplikáciami. iOS 9 ide stále ďalej a dočkali sme sa ďalšej zmeny dizajnu, ktorá pripomína listovanie ako v knihe, lenže v knihe aplikácií.

Siri

Aj keď Siri slovenčinu nepodporuje, stále ňou môžeš ovládať mnoho vecí po anglicky. Po novom, jej návrhy ľudí a miest sú dostupné vo vyhľadávaní Spotlight, ktoré nájdeš posunutím domovskej obrazovky doľava alebo dole.

Lepší výkon batérie

Postupne sú nároky na batériu väčšie a to nielen kvôli výkonnejším aplikáciam, ktoré potrebujú viac energie ale aj kvôli novým funkciám využívajúce polohu či vačším dispejom. Apple si poradil s týmto problémom po svojom a iOS 9 optimalizoval tak, že ponúka až o 1 hodinu vačšiu výdrž batérie ako doteraz. Rozhodne to netreba brať tak, že pozapínaš všetky aplikácie, polohu, Bluetooth, budeš točiť, fotiť a podobne. Platí to pri optimalizovanom používaní celého iOS zariadenia.

Prečítajte si tiež  Fotí iPhone 8 Plus lepšie ako iPhone 7 Plus?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -