Spoločnosť Apple by nám mala už 8. marca 2022 predstaviť tretiu generáciu základného iPhonu SE, ktorý bude vychádzať z aktuálneho dizajnu. Inými slovami sa dočkáme prakticky rovnakého zariadenia, avšak s vyšším výkonom, podporou 5G a niekoľkými ďalšími drobnými vylepšeniami.

Ako však naznačil japonský portál Macotakara, ktorý sa odvoláva na svoje zdroje v dodávateľských reťazcoch, inžinieri jednu dôležitú vec nepoužijú. Pôjde konkrétne o technológiu MagSafe, ktorú Apple predstavilo ešte v roku 2020 v iPhone 12 a neskôr ju použilo aj v iPhone 13.

Aj keď samozrejme nemusí ísť o funkciu, ktorú v rámci Apple zariadení používa každý, ak ste s ňou mali tú česť, určite nám dáte za pravdu, že je veľmi návyková. MagSafe umožňuje pohodlné a rýchle nabíjanie a takisto spoľahlivú aretáciu zariadenia napríklad vo vozidle. Človek teda nemusí využívať žiadne komplikované držiaky.

Apple chce ušetriť na dizajne 

9to5Toys.com

iPhone SE 3. generácie bude mať rovnaký dizajn ako iPhone SE 2. generácie a zároveň iPhone 8 z roku 2017. Dá sa teda predpokladať, že neprítomnosť MagSafe pripojenia je spôsobená aj istými hardvérovými obmedzeniami. Apple sa v prípade týchto modelov snaží ušetriť všade kde sa dá a ak by bolo nútené meniť dizajn, náklady na výrobu by sa podstatne zvýšili.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Ak sú teda domnienky japonského portálu Macotakara správne, spoločnosť Apple použije v iPhone SE 3. generácie bezdrôtové nabíjanie postavené na technológii Qi. Tá dovoľuje dobíjať zariadenie rýchlosťou maximálne 7,5 W čo je v porovnaní s 12 W / 15 W  MagSafe nabíjaním podstatne pomalšie. Napíšte nám do komentára, či vám tu bude táto technológia chýbať alebo sa zaobídete aj bez nej. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here