1. Výkonný hardvér vďaka čipu A13 Bionic

Apple A13 Bionic je podľa testov 2 krát výkonnejší ako najvýkonnejší čip v Andorid smartfóne. - svetapple.sk

Apple vybavilo iPhone 11 so špičkovým procesorom A13 Bionic (7nm+), ktorý aj dnes prekoná väčšinu konkurentov s operačným systémom Android.

Nielen, že s ním bez problémov otvoríte akúkoľvek aplikáciu. Zariadenie bude dostávať softvérové aktualizácie najbližšie na 3-4 roky dopredu. Tento čip spolupracuje so 4GB RAM a určite vám nedá najavo, že patrí do starého železa.

Je špičkovo zladený s operačným systémom (iOS), čo sa postará o rýchlosť, plynulosť a spoľahlivosť. V tomto smere je technologický gigant dlhoročnou jednotkou na trhu.

2. Celodenná výdrž batérie

iOS 14 odhalilo, že niektoré appky čítajú dáta zo schránky (clipboard).

Apple minulý rok zapracovalo na výdrži batérie a dotklo sa to aj iPhonu 11, ktorý zvládne minimálne 1 deň na 1 nabitie.

Ak ste menej nároční, do siete ho budete dávať raz za dva dni. To znie celkom lákavo, čo poviete? Za všetkým stojí väčší akumulátor (3,110 mAh) spolupracujúci s úsporným procesorom (A13 Bionic).

Zabudnúť by sme nemali ani na podporu rýchlo-nabíjania (až 18W) a bezdrôtového nabíjania (až 7,5W). Nedá nám nespomenúť, že konkurencia ponúka rýchlejšie nabíjanie. Problémom je ale životnosť batérie, ktorá degraduje oveľa skôr než na iPhone.

3. Veľký displej s Face ID

iPhone 11

Dostupný model je vybavený perfektným LCD panelom s uhlopriečkou 6,1″. Hoci sa nejedná o technológiu OLED, zobrazenie a presnosť farieb sú príkladné. iPhone 11 už neponúka 3D Touch ale Haptic Touch. Zvyknete si okamžite.

Ak ste svoje predošlé zariadenie nikdy neodomykali tvárou, Face ID vás pohltí. Samozrejme, v dobe rúšok sa všetko mierne komplikuje. Koronavírus tu ale nebude navždy. Pamätajte na to.

4. Kvalitné fotografie a video

3 dôvody, prečo je pre vás iPhone 11 ideálnym smartfónom.

To čím je iPhone už dlhé roky výnimočný sú jeho fotoaparáty. Aj lacnejšie verzie ponúkajú špičkovú optiku. Na zadnej strane iPhonu 11 nájdeme dve šošovky (širokouhlá a ultraširokouhlá) s rozlíšením 12MP. Okrem nočného režimu si môžete užívať aj portréty. Selfie kamera má rovnaké rozlíšenie a podobné schopnosti ako tá zadná.

Video natočíte na 4K pri 60FPS. Samozrejmosťou sú aj spomalené zábery (240fps) či časozber. Otrasy eliminuje optická stabilizácia obrazu.

5. Nestarnúci dizajn

iPhone 11

iPhone 11 má klasické zaoblené hrany. Aj keď jeho nástupca poskytol modernejšie ploché riešenie, množstvo iných prvkov (napríklad kamerový modul) prevzal práve z tohto zariadenia. V niektorých detailoch už cítiť zub času, no vo všeobecnosti je iPhone 11 stále veľmi atraktívny zo všetkých uhlov pohľadu. S jeho kúpou neurobíte chybu ani v časovom horizonte niekoľkých rokov.

Prečítajte si tiež  Sony predáva film Steve Jobs!

Bonus: Výhodná cena

Na záver spomenieme to najdôležitejšie. Tým, že Apple predstavilo iPhone 12 mini, cena minuloročného iPhonu 11 klesla na veľmi príjemnú úroveň. Toľkoto zaplatíte za jednotlivé verzie:

Do komentára nám napíšte, či vám dáva iPhone 11 zmysel aj v roku 2020, prípadne v roku 2021. Radi si prečítame váš názor.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.