Len nedávno sme vám priniesli rebríček TOP 6 Star Wars filmov, podľa hodnotenia na ČSFD. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov, v ktorých hrá Matt Damon. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Agent bez minulosti (The Bourne Identity)

Rok: 2002

- Reklama -

Žáner: Akčný / Mysteriózny / Thriller

Počas jednej búrlivej noci vyloví rybárska ľoď z mora polomŕtveho muža v bezvedomí. Keď sa mu konečne vráti vedomie, zisťuje, že trpí úplnou stratou pamäte. Postupom času prichádza na to, že ovláda bojové umenia, dorozumie sa v niekoľkých jazykoch a poradí si s každou zbraňou. Napriek tomu, že o sebe stále nič nevie, pochopí, že ľudia, ktorí ho poznajú, usilujú o jeho život.

Bournov mýtus (The Bourne Supremacy)

Rok: 2004

Žáner: Akčný / Thriller

Myslel si, že sa mu podarilo svojej minulosti utiecť. Tá ho však opäť dobehla. Bourne sa snaží byť vždy o krok vpred pred hrozbou, ktorú vidí prichádzať z každej strany. Keď sa jedného dňa pred ich dočasným domovom objaví tajný agent, začne sa nová globálna hra na mačku a myš.

Bournovo ultimátum (The Bourne Ultimatum)

Rok: 2007

Žáner: Akčný / Thriller

Elitný tajný agent Jason Bourne stojí na prahu riešenia svojej vlastnej životnej hádanky. Náročnú cestu za poznaním seba samého mu od samého začiatku komplikujú nájomní zabijaci, ktorých si objednali jeho bývalí zamestnávatelia. Tí sa totiž usilujú o to, aby si Bourne na svoju minulosť nespomenul. Čím viac sa blíži k odhaleniu pravdy, tým viac zosiluje ich nervozita.

Dobrý Will Hunting (Good Will Hunting)

Rok: 1997

Žáner: Dráma / Psychologický

Dej filmu sa sústreďuje okolo dvadsaťročného matematického génia Willa Huntinga. Mladíkové nadanie vyjde najavo, keď ako upratovač na bostonskej univerzite náhodne vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Napriek tomu, že spočiatku odmieta využiť svoj obrovský talent, nakoniec sa podvolí tlaku okolia.

Le Mans’ 66

Rok: 2019

Žáner: Dráma / Životopisný / Športový / Akčný

Závodné autá zo stajne Ferrari víťazia na okruhu La Mans nepretržite od roku 1960 do roku 1965. Henry Ford II je odhodlaný ukončiť tento úspech. Nájme si preto špičkový tím automobilových nadšencov, ktorý majú pre jeho automobilku navrhnúť a postaviť revolučné závodné auto – Ford GT40

Dannyho parťáci (Oceans’s Eleven)

Rok: 2001

Žáner: Krimi / Komédia / Thriller

Neubehlo ani 24 hodín od chvíle, kedy bol prepustený z väzenia zlodej Danny Ocean a už plánuje ďalší kšeft. Za jednu noc hodlá Danny so svojim tímom 11 špecialistov prepadnúť hneď 3 kasína naraz. Všetky kasína patria Terrymu Benedictovi, ktorý zhodou okolností žije s Dannyho bývalou ženou Tess. Je to náhoda alebo motív?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple.sk
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.