Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších filmov s Jennifer Aniston. Dnes pokračujeme rebríčkom TOP 6 filmov kultovej ságy Star Wars, podľa hodnotenia na ČSFD. Poďme na to.

6. Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (Star Wars: Episode I – The Phantom Menace)

Rok: 1999

Hodnotenie: 79%

Galaktickú republiku zmietajú nepokoje. Môžu za to spory, ktoré vznikli kvôli zdaneniu obchodných ciest za odľahlými hviezdnymi sústavami. Obchodná federácia dúfa, že túto záležitosť vyrieši ich armáda bojových dronov, ktorá začne úplnou blokádou malej planéty Naboo. Najvyšší kancelár vyšle dvoch rytierov Jedi, aby konflikt zažehnali.

Hrajú: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman

5.  Star Wars: Epizoda II – Klony útočia (Star Wars: Episode II – Attack of the Clones)

Rok: 2002

Hodnotenie: 80%

Senátorka za Naboo, Padmé Amidala, prilieta na planétu Coruscant, kvôli hlasovaniu o zákone. Pri pristávaní je na ňu spáchaný atentát, pri ktorom zomrie iba jej dvojníčka. Anakin Skywalker a Obi-Wan Kenobi dostanú za úlohu chrániť senátorku. Anakin má však k Padme silné citové puto a preto chce vypátrať, kto je zodpovedný za spáchaný atentát.

Hrajú:  Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen

4. Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov (Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith)

Rok: 2005

Hodnotenie: 87%

Mladý rytier Jedi, Anakin Skywalker, podľahne pokušeniu Temnej strany, vstúpi do služieb zlého Darth Sidiusa a stane sa z neho Darth Vader. Sithovia sa chcú spoločne pomstiť a prvým krokom ich plánu je zlikvidovať rytierov Jedi. Prežijú iba Yoda a Obi-Wan, čo neskôr vedie k dramatickému súboju medzi Anakinom a Obi-Wanom.

Hrajú:  Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen

3. Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho (Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi)

Rok: 1983

Hodnotenie: 87%

Luke Skywalker sa vrátil na svoju rodnú planétu Tatooine, s cieľom zachrániť svojho priateľa Hana Sola z pazúrov zlého gangstera Jabba Hutta. Galaktické impérium však začalo tajne stavať novú obrnenú bojovú vesmírnu stanicu, ktorá je ešte silnejšia než obávaná Hviezda Smrti. Dokončenie tejto zbrane by rebelom prinieslo istú skazu.

Hrajú: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher

2. Star Wars: Epizoda IV – Nová nádej (Star Wars: Episode IV – A New Hope)

Rok: 1977

Hodnotenie: 88%

Rytieri Jedi boli vyhladení a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalcov sa mu odváži vzdorovať a ukradne plány k najmocnejšej zbrani – Hviezde smrti. Najvernejší služobník Impéria, Darth Vader, má za úlohu nájsť ukradnuté plány. Skupina povstalcov sa zatiaľ snaží zvrhnúť Impérium.

Prečítajte si tiež  Apple vraj odložilo televíziu!

Hrajú:  Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher

1. Hvězdné války: Epizoda V – Impérium vrací úder (Episode V – The Empire Strikes Back)

Rok: 1980

Hodnotenie: 89%

Napriek tomu, že Hviezda smrti bola zničená, nastávajú temné časy. Jednotky Impéria vyhnali rebelov z ich tajnej základne a prenasledujú ich po celej Galaxii. Skupina slobodných pilotov, vedená Lukom Skywalkerom, vybudovala na opustenej ľadovej planéte Hothu novú tajnú základňu. Darth Vader, ktorý je posadnutý hľadaním mladého Skywalkera, však vyslal tisíce sond do všetkých kútov vesmíru.

Hrajú: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.