Nákup použitého zariadenia so sebou vždy prináša rizika. Presne preto treba byť veľmi obozretný a dávať si pozor aj na tie najmenšie detaily. Prinášame vám na túto tému článok 6 vecí, ktoré by ste mali skontrolovať pred kúpou použitého iPhonu.

5Overte si, či v ruke nedržíte Android

6 vecí, ktoré by si mal skontrolovať pred kúpou použitého iPhonu. – svetapple.sk

Vtipné? No, znieť to tak môže ale v skutočnosti to je seriózna rada. Podvodníci už prešli na takú úroveň, že to, že zariadenie, ktoré držíte v ruke nie je iPhone sa prakticky ani nedá na prvý pohľad zistiť. Pravda, ak je niekto naozaj expert, uvidí chyby, ktoré si plagiátor nevšimol alebo ich nedokázal napodobniť. Bežný človek ale hravo naletí. V tomto prípade je nutné mať zariadenie aspoň spustené.

Odporúčame pozrieť v nastaveniach aká verzia operačného systému na zariadení beží Nastavenia>Všeobecné>Informácie. Ešte lepšie je ale otvoriť niektoré aplikácie ako napríklad AppStore. Pokiaľ sa vám po kliknutí jeho ikonky otvorí internetový obchod od Google Play, viete, že to nie je dobré. Rovnako tak aj iné aplikácie. Naštudujte si ako vyzerá skutočný iOS alebo si so sebou vezmite niekoho, kto už toto zariadenie pozná.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here