Nákup použitého zariadenia so sebou vždy prináša rizika. Presne preto treba byť veľmi obozretný a dávať si pozor aj na tie najmenšie detaily. Prinášame vám na túto tému článok 6 vecí, ktoré by ste mali skontrolovať pred kúpou použitého iPhonu.

6Uistite sa, že telefón nebol stratený alebo ukradnutý

6 vecí, ktoré by si mal skontrolovať pred kúpou použitého iPhonu.(MakeUseOf)

Pokiaľ chcete byť istý, že telefón, ktorý práve kupujete niekto pred vami neukradol alebo nenašiel na zemi, overte si to. Je najmenej zadať jeho IMEI výrobné číslo do jedného z webov StolenPhoneChecker.org alebo IMEI24.com.

K IMEI číslu sa môžete dostať dvoma spôsobmi. Ten preferovanejší je cez nastavenia, ktorý sa prakticky nedá oklamať. Postup je taký, že prejdete do Nastavenia>Všeobecné>Informácie>IMEI. Okrem toho máte IMEI kód aj na redukcii pre SIM kartu. Keď ju vyberiete pomocou špendlíka, z vnútornej strany by ste ho mali vidieť. Je zapísaný veľmi malým písmom.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.