Dnes sme sa rozhodli, že ti predstavíme 7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel. Denne tu vznikajú tie najúžasnejšie produkty na svete a dokonca sa tu z času na čas aj predstavujú. Je to miesto, ktoré by mal poznať určite každý jeden skalný fanúšik spoločnosti Apple.

7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel.

O tomto ohromujúcom areáli ležiacom v Kalifornskom Cupertine koluje množstvo informácií, detailov a správ. Je jednoducho zaujímavé a plne rôznych riešení, ktoré by možno bežného „okoloidúceho“ nikdy ani nenapadli. Všetky vymenovať nemôžeme ale 7 najzaujímavejších áno. Pohodlne sa teda posaďte a vychutnajte si rebríček.

7Patrí medzi najdrahšie budovy na svete

7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel - svetapple.sk
7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel – svetapple.sk

O tom, že sídlo spoločnosti Apple nebude práve lacný špás asi nie je potrebné polemizovať. Faktom ale ostáva, že sa radí rovno medzi najdrahšie budovy na svete. Na základe výpoštu dane z nehnuteľnosti bola celá stavba odhadnutý na neskutočných 3,6 miliardy amerických dolárov, pričom sa tu bavíme len o stavbe bez akéhokoľvek kancelárskeho vybavenie. Pokiaľ by sme ho zarátali spolu s výskumnými strojmi, počítačmi a podobne, dostali by sme sa na 4,17 miliardy dolárov.

Len pre predstavu, One World Trade Centre v New Yorku, ktorá je postavená v blízkosti, kde kedysi stáli legendárne dvojičky stála 3,9 miliardy dolárov. Jedná sa o 104 poschodovú budovu v centre mesta s celkovou výškou 541 metrov a rozlohou 325 279 m2. Apple Park má rozlohu 260 000 m2.

7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel one world trade center- svetapple.sk
541 metrová budova One World Trade Center- svetapple.sk
Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.