Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple robí tie najlepšie zariadenia na svete, ktoré menia spôsoby, akými fungujeme a žijeme. Najnovšie sa v rebríčku od Fortune objavilo 100 najlepších produktov, ktoré ovplyvnili svet. Apple tu má zastúpenie ôsmych. iPhone je na úplne prvom mieste.

8 produktov od Apple je v rebríčku TOP 100, ktoré ovplyvnili svet!

Vyzerá to tak, že v Cupertine majú aj v takýchto ťažkých časoch dôvody oslavovať. Podľa Fortune, až 8 zo 100 produktov (všetkých možných druhov, od rôznych výrobcov), patria medzi také, ktoré nejakým spôsobom zjednodušili, alebo zlepšili život ľuďom, na tejto planéte. Ako už bolo avizované, absolútne prvenstvo drží iPhone.

Ten bol predstavený v roku 2007 a pravidelne, každý rok, vychádzajú nové generácie. Podľa autorov rebríčka tento produkt zmenil spôsoby, akými komunikujeme a ovplyvnil všetky aspekty nášho života. Už vo svojom princípe bol predstavený, ako „tri v jednom“. Jeho súčasťou je iPod, telefón a tiež internetový komunikátor.

Sranda je v tomto prípade tá, že hoci ide o celosvetovo najpredávanejší smartfón, od ktorého sa dodnes učí aj konkurencia, analytici mu v spomínanom roku 2007 nedávali veľké šance. Nikto neveril tomu, že by Apple vedelo úspešne predávať zariadenie s tak vysokou cenou. Tá bola len tak pre zaujímavosť stanovená, na 499$ za 4GB model.

iPhone 2G oslavuje 12. rokov od svojho predstavenia. - svetapple.sk
iPhone je na prvom mieste!

Napokon sa ale ukázalo, že to bol ten najlepší krok v histórii spoločnosti. Milióny používateľov po celom svete iPhonu okamžite prepadlo a sú mu verní už 13 rokov!

V rebríčku sa ale objavilo aj ďalších sedem dôležitých produktov, ktoré by si zaslúžili pripomenúť. Hneď na druhom mieste (za iPhonom), je Macinstosh z roku 1984! 10. pozíciu drží iPod z roku 2001, 14. pozíciu MacBook (2006), 22. pozíciu App Store (2008), 29. pozíciu má operačný systém iOS (2007), 46. pozíciu Apple Watch (2014), no a na záver je na 64. mieste Apple Pay (2014).

Uvidíme, ako sa bude dariť jablkovej spoločnosti v budúcnosti a dúfame, že sem zaradí už čoskoro aj ďalšie zaujímavé produkty (napríklad AirPods). Pokiaľ vás zaujíma celý rebríček, môžete si ho pozrieť tu.

Apple Watch Series 6 prídu v septembri. Apple má dodávateľa.
8 produktov od Apple je v rebríčku TOP 100, ktoré ovplyvnili svet!
Prečítajte si tiež  Nové MacBooky začínajú meškať. Problémy spôsobila špedičná firma UPS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.