Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple robí tie najlepšie zariadenia na svete, ktoré menia spôsoby, akými fungujeme a žijeme. Najnovšie sa v rebríčku od Fortune objavilo 100 najlepších produktov, ktoré ovplyvnili svet. Apple tu má zastúpenie ôsmych. iPhone je na úplne prvom mieste.

8 produktov od Apple je v rebríčku TOP 100, ktoré ovplyvnili svet!

Vyzerá to tak, že v Cupertine majú aj v takýchto ťažkých časoch dôvody oslavovať. Podľa Fortune, až 8 zo 100 produktov (všetkých možných druhov, od rôznych výrobcov), patria medzi také, ktoré nejakým spôsobom zjednodušili, alebo zlepšili život ľuďom, na tejto planéte. Ako už bolo avizované, absolútne prvenstvo drží iPhone.

- Reklama -

Ten bol predstavený v roku 2007 a pravidelne, každý rok, vychádzajú nové generácie. Podľa autorov rebríčka tento produkt zmenil spôsoby, akými komunikujeme a ovplyvnil všetky aspekty nášho života. Už vo svojom princípe bol predstavený, ako „tri v jednom“. Jeho súčasťou je iPod, telefón a tiež internetový komunikátor.

Sranda je v tomto prípade tá, že hoci ide o celosvetovo najpredávanejší smartfón, od ktorého sa dodnes učí aj konkurencia, analytici mu v spomínanom roku 2007 nedávali veľké šance. Nikto neveril tomu, že by Apple vedelo úspešne predávať zariadenie s tak vysokou cenou. Tá bola len tak pre zaujímavosť stanovená, na 499$ za 4GB model.

iPhone 2G oslavuje 12. rokov od svojho predstavenia. - svetapple.sk
iPhone je na prvom mieste!

Napokon sa ale ukázalo, že to bol ten najlepší krok v histórii spoločnosti. Milióny používateľov po celom svete iPhonu okamžite prepadlo a sú mu verní už 13 rokov!

V rebríčku sa ale objavilo aj ďalších sedem dôležitých produktov, ktoré by si zaslúžili pripomenúť. Hneď na druhom mieste (za iPhonom), je Macinstosh z roku 1984! 10. pozíciu drží iPod z roku 2001, 14. pozíciu MacBook (2006), 22. pozíciu App Store (2008), 29. pozíciu má operačný systém iOS (2007), 46. pozíciu Apple Watch (2014), no a na záver je na 64. mieste Apple Pay (2014).

Uvidíme, ako sa bude dariť jablkovej spoločnosti v budúcnosti a dúfame, že sem zaradí už čoskoro aj ďalšie zaujímavé produkty (napríklad AirPods). Pokiaľ vás zaujíma celý rebríček, môžete si ho pozrieť tu.

Apple Watch Series 6 prídu v septembri. Apple má dodávateľa.
8 produktov od Apple je v rebríčku TOP 100, ktoré ovplyvnili svet!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.