Včera sa na svetlo sveta dostal únik kódu iOS 14, ktorý nám toho prezradil pomerne veľa. Časť si môžete prečítať už v článku o novom operačnom systéme watchOS 7, určenom pre Apple Watch. Dnes sa povvieme o informáciách ktoré hovoria o iPhone SE 2 (iPhone 9). Apple nám zariadenie v podstate potvrdilo.

iPhone SE 2 (iPhone 9) potvrdený únikom iOS 14.

Aj majster tesár sa občas utne. V tomto prípade sa spoločnosť Apple poriadne „porezala“. Na internet sa dostali pomerne cenné informácie, ktoré sa týkajú celej palety operačných systémov a produktov, ktoré nejakým spôsobom súvisia s budúcim iOS 14.

Ten by mal byť predstavený niekedy v júni na WWDC. Konferencia sa ale s vysokou pravdepodobnosťou konať nebude a tak očakávame online prenos bez divákov. Dôvodom je samozrejme koronavírus (vývoj si môžete pozrieť na tejto mape).

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať

Uniknutý kód z operačného systému iOS 14 teraz hovorí o pripravovanom iPhone 9, respektíve iPhone SE 2 (presný názov nepoznáme). Zariadenie bude obsahovať tlačidlo Touch ID. To teda znamená, že pôjde skutočne o produkt, ktorý bude vychádzať z iPhonu 8 a ponúkne 4,7 LCD displej (pravdepodobne bez 3D Touch). To ako bude s 95% pravdepodobnosťou vyzerať, si môžete pozrieť v tomto článku.

9to5mac dodáva, že Apple sa bude snažiť touto novinkou osloviť predovšetkým tých, ktorí ešte používajú zastaralý iPhone 6. Model z roku 2014 už nepodporuje iOS 13. To je dôvod, prečo jeho majitelia potrebujú nutný upgrade. iPhone SE 2 (iPhone 9), bude ideálnym a dostupným riešením.

Cenovka na úrovni pôvodného iPhonu SE

Jeho cena má štartovať na 399$ (v EU 489€) za 64 GB, pričom ponúkne ešte aj 128 GB verziu a poriadny výkon. O ten sa postará momentálne najvýkonnejší mobilný procesor na svete, Apple A13 Bionic, v spolupráci s 3 GB RAM.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Apple A13 Bionic – svetapple.sk

Zariadenie bude predstavené už túto jar (31.marec). Predpokladá sa, že to bude presne vtedy, keď ostatných používateľov poteší operačný systém iOS 13.4, ktorý je momentálne v beta testovaní.

Samotný predaj zariadenia sa začne cca 3. apríla, avšak kvôli koronavírusu nie je vôbec nič isté a určité dátumy sa ešte môžu poposúvať. Tešíte sa? Dajte nám vedieť do komentárov, ak sa chystáte iPhone SE 2 (iPhone 9) kúpiť!

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Android kopíruje Apple. Túto funkciu z iPhonu si užijú aj používatelia konkurenčného systému
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.