Nech už si myslíte čokoľvek, pravdepodobne dvaja najväčší rivali na technologickom piesočku by bez seba skrátka nemohli existovať! Samsung je totiž jeden z najväčších technologických gigantov sveta a pre Apple ponúka spoľahlivú výrobu. Apple naopak dobre platí a tak obom neostáva nič iné, ako spolupracovať!

Apple A10

Výroba procesorov Apple A10 by  mala začať už začiatkom roku 2016 pomocou 14-nm výrobného procesu, o ktorom sa špekuluje, že ho Apple, respektíve Samsung použije aj pri výrobe procesorov do budúcoročného iPhonu 6S/6S Plus. Zatiaľ však nevieme, akou technológiou bude vyrábať čipy spoločnosť TSMC, ktorá má tiež prevziať časť produkcie. Hovorí sa však, že použije rovnako 14-nm technologický proces, tak teda uvidíme.

Apple A9

Za zmienku stoja aj čipy, ktoré budú budúci rok predstavené v iPhone 6S a iPhone 6S Plus. Tie by mal totiž taktiež vyrábať Samsung a TSMC. Druhá z menovaných spoločností však použije zastaranejší 16-nm výrobný proces, zatiaľ čo Samsung nový 14-nm. Zo začiatku sa taktiež špekulovalo, že práve to má byť dôvod, prečo by mal Samsung pokryť 100% výroby. Neskoršie špekulácie to však vyvrátili. Uvidíme teda, ako to nakoniec dopadne, keďže ešte stále nie je nič isté! 🙂

apple_a9

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.