Ľudia sa nás často pýtajú na rozdiely medzi iPhonom 11 Pro a iPhonom XS. V tomto článku sme sa to pokúsili následovne rozdeliť. Toto je hlavných 9 vecí, ktoré ma presvedčili ku kúpe iPhonu 11 Pro.

9Ultraširokouhlý fotoaparát

Aplikácia Waze zachytená pomocou ultraširokouhlého fotoaparátu iPhone 11 Pro – www.svetapple.sk

Jedna z tých vecí, pre ktorú sa určite oplatí porozmýšľať nad novým iPhonom je fantastický ultraširokouhlý fotoaparát. Ten má nie len perfektný uhol pohľadu (až 120 stupňov) ale aj výborné vyobrazenie farieb a príjemnú ostrosť. Záber vyššie je obyčajnou fotografiou, ktorá vôbec nevyužíva naplno potenciál toho, čo dokáže nový model 11 Pro. Využili sme ju ráno počas „fotenia“ aplikácie Waze cestou do práce na náš Instagram.

To čo môžete pomocou tohto fotoaparátu dokázať ukazuje až záber nižšie, o ktorý sa postaral profesionálny fotograf menom Austin Mann. Zmestí sa vám sem toho oveľa viac ako v prípade klasického širokouhlého objektívu a dobrou správou je aj veľmi kvalitné natáčanie videa. Apple urobilo softvérovú stabilizáciou videa. Podľa slov experta je ale na takej úrovni, že sa v podstate ani len nedá rozoznať od tej „pravej“ optickej.

Posledný neodmysliteľná súčasť tejto šošovky je fakt, že ju dostanete už aj k základnému iPhonu 11. Tento krok hodnotíme ako veľmi pozitívny a páči sa nám, že ju Apple sprístupnilo aj publiku, ktoré si možno model 11 Pro/11 Pro Max kvôli vysokej cene nemôže dovoliť alebo jednoducho nechce míňať toľko peňazí za smartfón.

zdroj: Austin Mann
Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.