Ľudia sa nás často pýtajú na rozdiely medzi iPhonom 11 Pro a iPhonom XS. V tomto článku sme sa to pokúsili následovne rozdeliť. Toto je hlavných 9 vecí, ktoré ma presvedčili ku kúpe iPhonu 11 Pro.

8Lepšie reagujúce Face ID

Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.
Face ID je neporovnateľne lepšie najmä z uhlov – svetapple.sk

Niekto si možno povie, čo sa dalo na tak perfektnom systéme zlepšovať? Naša odpoveď je, že asi všetko. Face ID je každým rokom lepšie a lepšie. Výborné bolo už na iPhone X, kedy Apple s technológiou odomykania pomocou tváre po prvý krát vôbec prišlo. Dnes je ale úplne špičkové. Model XS vylepšil rýchlosť odomykania a 11/11 Pro zase uhol, z ktorého sa vám telefón odomkne. Vašu tvár zaznamená skutočne v situáciach, kedy by to staršie telefóny určite nezvládli.

Za výhodu to považujeme predovšetkým preto, lebo sa už nemusíme nakláňať nad stôl (čo je dosť nepohodlné) ak je na ňom telefón položený. Nevieme ako to Apple dokázalo ale funguje to. Evidentne muselo v nejakom smere vylepšiť hardvér, ktorý dokáže po novom zaznamenávať omnoho širšie spektrum obrazu. Ak sa teda stretávate s problémami, ktoré môžu súvisieť s Face ID, v novom iPhone vás už pravdepodobne trápiť nebudú.

Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.