A je to tu. Už sme vás informovali o tom, že Xiaomi pripravuje nové inteligentné hodinky. Dnes nastala tá chvíľa, kedy uvideli svetlo sveta a my si ich môžeme pozrieť aj na prvých oficiálnych fotografiách. Ešte, že tu to Apple máme.

Xiaomi predstavilo kópiu hodiniek Apple Watch

Čínska firma naplnila to, čo sa od nej očakávalo. Nové hodinky vyzerajú veľmi podobne ako práve konkurencia od Apple. Na druhú stranu budú ale ponúkané približne za polovičnú cenu, čo môže Applu ukradnúť niekoľko klientov (aj keď ťažko povedať, či by niekto bol ochotný prejsť z WatchOS na WearOS).

A je to tu! Xiaomi predstavilo kópiu hodiniek Apple Watch. Pozrite ako vyzerajú na fotografiách.

Čo sa týka samotného dizajnu, tak aj keď je podobný, našťastie sa tu nájdu zmeny, ktorými sa produkty odlišujú. Xiaomi urobilo Mi Watch trochu viacej hranaté. Na druhú stranu zaoblenie displeja, rozloženie prvkov a aj zaoblené hrany sú skoro totožné. Konkrétne displej má 44 mm čo je rovnako ako Apple Watch Series 4,5.

A je to tu! Xiaomi predstavilo kópiu hodiniek Apple Watch. Pozrite ako vyzerajú na fotografiách.
A je to tu! Xiaomi predstavilo kópiu hodiniek Apple Watch. Pozrite ako vyzerajú na fotografiách. (engadget)

V uhlopriečke sa bavíme o hodnote 1,78″ a technológii AMOLED. Hustota pixelov je 326ppi. Opäť ide o rovnaké číslo ako má Apple Watch. “Pod kapotou” sa potom skrýva výkonný procesor Snapdragon Wear 3100. Ten dodáva Qualcomm a nebude mať problém popasovať sa aj s náročnejšími úlohami. Samozrejmosťou je aj prítomnosť štandardných technológii ako Bluetooth, Wi-Fi, NFC či GPS.

Budete z nich môcť volať

Na druhej strane majú ale tieto hodinky ďalšie benefity, ktoré Apple Watch nemajú šancu priniesť ani pri dvojnásobnej sume. Bavíme sa o eSIM, ktorá tu je zabudovaná už štandardne. Vďaka tomu bude cez hodinky možné bez problémov telefonovať alebo využívať internetové pripojenie (napríklad pre správy, e-mail a podobne). Akumulátor hodiniek má kapacitu 570 mAh. Firma tvrdí, že vydržia 36 hodín na jedno nabitie. Ako to však bude v skutočnosti ukážu až prvé testy.

Okrem iného budú mať hodinky aj rôzne iné užitočné technológie. Jednou z nich je napríklad možnosť ovládať inteligentnú domácnosť cez aplikáciu Mi Home.

Tak isto budete môcť vykonávať až 10 športových činností, ktoré sú schválené certifikátom od európskej organizácie FIRSTBEAT. Na záver vás bude ale určite zaujímať cena tohto zariadenia. Podľa dostupných informácii by nemala byť vyššia ako 199$ (178€). Bavíme sa o verzii s eSIM. Porovnajte si to už len so základnými Apple Watch Series 3. Čo poviete? Kupujete toto zariadenie alebo nie?

A je to tu! Xiaomi predstavilo kópiu hodiniek Apple Watch. Pozrite ako vyzerajú na fotografiách.
A je to tu! Xiaomi predstavilo kópiu hodiniek Apple Watch. Pozrite ako vyzerajú na fotografiách.
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here