Xiaomi je firma, ktorá sa nehanbila priznať, že kopíruje Apple. Dnes patrí medzi najväčších výrobcov spotrebnej elektroniky na svete. V odvetví nositeľných zariadení doslova napreduje. Xiaomi pripravuje svoje prvé inteligentné hodinky s dizajnom Apple Watch. Vieme ako budú vyzerať.

Xiaomi pripravuje svoje prvé inteligentné hodinky s dizajnom Apple Watch.

Čínska spoločnosť sa evidentne rozhodla vkročiť do prostredia inteligentných zariadení naplno. Momentálne patrí medzi najväčších výrobcov wearable zariadení na svete. Na internetovej stránke The Verge sa objavili informácie o tom, že by mala predstaviť svoje prvé naozaj inteligentné hodinky. Podľa dostupných informácii by mali mať názov Mi Watch čo už samo o sebe tak trochu pripomína Apple Watch. Ešte zaujímavejšia informácia je ale tá, že na hodinkách bude bežať aj vlastný operačný systém spoločnosti postavený Google Wear OS. Jeho názov by mal byť WearOS (podobné ako WatchOS).

Názvy ale nechajme tak. Ide o hodinky a keďže toto slovo sa po anglicky povie práve Watch, považujeme to za “ospravedlniteľné”. Čo je však jasné, táto čínska firma iba pri názve neostala. Rozhodla sa na to pozrieť omnoho komplexnejšie a pravdepodobne celému dizajnérskemu tímu zakúpila vlastné Apple Watch aby z nich využil to najlepšie.

Výsledok je teda zariadenie, ktoré síce ešte nie je oficiálne predstavené ale na internete sa už objavila jeho podoba. No a výsledok? Žiadne prekvapenie. Vyzerá presne ako Apple Watch. Displej na prednej strane je po svojich okrajoch zaoblený. S týmto prišli po prvý krát Apple Watch Series 4. Nehovoríme však o tom, že dizajn sklíčka je prakticky rovnaký. Tak isto aj telo. To má podobné tvary. Na druhú stranu je však omnoho “hranatejšie”, čo trochu firmu ospravedlňuje. Kapitolou samou o sebe je potom snáď úplne rovnaká digitálna korunka. a umiestnenie bočného tlačidla.

Sme veľmi zvedaví na to ako bude toto zariadenie vyzerať vo finále. Jeho cena bude určite neporovnateľne menšia ako v prípade Apple Watch. Otázne ale ostáva, či budú aj rovnako dobré. O tom nás bude však musieť presvedčiť až Xiaomi na svojom evente. Uvidíme…

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here