Majitelia reproduktorov HomePod sa v posledných dňoch stretávajú s obzvlášť nepríjemným problémom. Nová beta verzia nadchádzajúceho systému HomePod Software 15 spôsobuje nebezpečné prehrievanie reprákov.

Na tento jav upozornilo množstvo testerov prostredníctvom príspevkov na Reddite. Systém s poradovým číslom 15 podľa všetkého spôsobuje natoľko nebezpečné prehrievanie, že v niektorých môže dôjsť okrem núteného vypnutia reproduktoru aj k poškodeniu základnej dosky a jej súčiastok.

- Reklama -
Pôvodný príspevok pojednával okrem prehrievania aj o chybe spojenej s prepínaním hudby a poruchami v komunikácii s hlasovou asistenciou Siri. Za niekoľko dní sa však objavilo množstvo ďalších problémov, ktoré podľa všetkého súvisia práve s novou beta verziou.
HomePod

Ak patríte medzi majiteľov jablkových reproduktorov, určite si novú beta verziu systému NEINŠTALUJTE. Oprava problému, ktorý spôsobuje prehrievanie a následné zlyhanie hardvérových komponentov snáď bude čoskoro dostupná v novej verzii.

Postrehli ste v prípade HomePodu podobný problém? Ak áno, pre istotu reproduktor odpojte a počkajte na vydanie softvérovej opravy. O príchode novej bety a celkovo novej aktualizácie vás budeme informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -