Známy zberateľ Apple zariadení a prototypov Giulio Zompett sa so svojimi fanúšikmi na sociálnej sieti Twitter pochválil ďalším vzácnym úlovkov. V jeho zbierke sa po novom objavili transparentné slúchadlá AirPods a tiež 29 W nabíjací adaptér.

Pokiaľ technologický gigant z Cupertina pracuje na novom hardvérovom produkte, prakticky vždy tomu predchádzajú mesiace vývoja a testovania. Na to slúžia zariadenia ako na fotke, ktoré sú už síce skoro dokončené, no stále môžu byť mierne upravené pred tým, než sa ich komponenty (a rozmiestnenie) finálne zapečatia a vstúpia do hromadnej výroby.

- Reklama -

Za týmto účelom sa používajú transparentné plastové kryty, ktoré môžete vidieť aj na fotkách v tomto článku. Niektoré zariadenia sú kompletne celé vyrobené z priehľadného materiálu a pri iných sa používa len na určité súčasti.

To platí aj pri spomínaných AirPods a takisto 29 W adaptéri. Ako môžete vidieť sami, okrem transparentných prvkov sa tu vyskytujú aj biele prvky.

Instagram BannerApple takto vyrába produkty už skoro štyridsať rokov 

Zaujímavosťou je, že tento spôsob vývoja nie je pri spoločnosti Apple vôbec nový a dokonca sa vyskytoval už v 80-tých rokoch minulého storočia, keď táto firma pracovala na počítači Macintosh Classic.

Neskôr sa objavili podobné prototypy aj pri počítači Macintosh Portable a prvom dotykovom PDA Newton, ktorý mal svoju premiéru v roku 1993.

Pokiaľ sa pozriete na slúchadlá AirPods, možno že vám ich dizajn bude pripomínať vyhotovenie bezdrôtových slúchadiel Ear (1) od spoločnosti Nothing. Samotné zariadenie je však lacným konkurentom skôr pre AirPods Pro (nie pre základný model zobrazený na fotkách).

No a ak vás zaujíma, pri ktorom počítači spoločnosť Apple používala pomerne slabú 29 W nabíjačku, odpoveď je jednoduchá. Šlo o 12″ MacBook z roku 2015.

V roku 2018 však prišiel na trh modernejší MacBook Air 13″, ktorý dostal o málo výkonnejší 30 W adaptér.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.