Svoje hodinky Apple Watch používam už nejaký ten mesiac a tak som sa rozhodol priniesť nejaké informácie ohľadom modelu Series 3. Dnes budú moje informácie zamerané predovšetkým na výdrž baterky, z ktorej som len tak mimochodom veľmi príjemne prekvapený. Je naozaj taká dobrá ako som očakával. Čo to ale znamená?

Baterka

Začal by som asi samotnou baterkou, ktorá je v prípade tohto produktu veľmi maličká, čo je aj celkom logické vzhľadom na jeho rozmery. Jej kapacita je len 279 mAh a my sa ani nečudujeme, že v minulosti malo Apple problémy s výdržou svojich hodiniek.

- Reklama -

V takom malom telíčku sa jednoducho nedajú robiť zázraky a keď vezmeme do úvahy, že baterka nie je jediné, čo tu musí byť (ešte sú tu všetky ostatné funkcie, ktoré tiež potrebujú nejaký ten priestor) vlastne je výsledok veľmi dobrý. Apple muselo odviesť predovšetkým skvelú prácu so softvérom. To čo zvládnu Apple Watch po stránke výdrže je viac ako obstojné!

Baterka v Apple Watch je extrémne maličká - svetapple.sk
Baterka v Apple Watch je extrémne maličká – svetapple.sk

Výdrž

Máme za sebou niečo málo informácí čo sa teórie týka. Tá však v prípade Applu nebýva až taká dôležitá. Naučili sme sa to napríklad pri iPhone a jeho podstatne nižšom výkone, ako má konkurencia. Aká je ale skutočná výdrž AppleWatch? Samozrejme netreba zas očakávať, že ti hodinky na ruke vydržia mesiac. Predsa len sú tu senzory, pomerne dosť náročný farebný displej, neustále pripojenie s iPhonom a podobne, ktoré skrátka spotrebujú nejaké to percento aj bez toho aby si hodinky nepriamo používal. Dopredu ti ale viem povedať, že 18 hodín, ktoré deklaruje Apple sa dá veľmi hravo preskočiť.

Pri bežnom používaní, kedy sa nezameriavaš vyslovene nejakú činnosť s hodinkami niekoľko hodín denne ale používaš ich tak ako väčšina používateľov ti vydržia bez problémov aj 48 hodín na jedno nabitie. Zažil som už aj extréme skoro 3 celé dni avšak nebola to skúška, skôr moja nepozornosť. Toto je aj menšia výčitka na stranu Apple. Podľa môjho názoru ti jednoducho hodinky nedajú v čas vedieť o tom, že sa blíži ich vybitie. Napríklad upozornenie pri 20% by prišlo vhod no nie?

Výdrž baterky je pri bežnom používaní doslova fantastická - svetapple.sk
Výdrž baterky je pri bežnom používaní doslova fantastická – svetapple.sk

Nabíjanie

Napokon tu máme už len to samotné nabíjanie. Mnohí sa ho boja a tvrdia, že je veľmi pomalé. Dovolím si nesúhlasiť, vôbec to nie je pravda. Je skutočne otázkou niekoľkých minút, kedy sa hodinky dokážu nabiť aspoň na 50%, čo by ti malo bez problémov vydržať aspoň na 24 hodín. Ja ich nabíjam jednoducho vtedy, keď pracujem na počítači a mať hodinky na ruke je dosť nepohodlné. Dá sa to robiť ale aj napríklad večer, keď ideš do sprchy. Na 90-100% sa nabíjú tiež pomerne dosť rýchlo takže si myslím, že po tejto stránke skutočne nie je čo riešiť. Nabíjania sa teda vôbec netreba obávať.

Verdikt

Apple Watch Series 3 zažili obrovský vývoj a ten sa podpísal aj nad tým najdôležitejším, nad výdržou batérie, ktorá nikdy nebol príliš uspokojivá. Iste sú tu konkurenti, čo vydržia podstatne dlhšiu ale žiaden z nich nemá napríklad tak parádny displej ako majú Apple Watch. Skrátka všetko je tu na úkor niečoho druhého. Rozmery tejto elektroniky sú skutočne minimálne a ide o perfektné robotu, pokiaľ funguje tak, ako funguje. 2-3 dni výdrže sú myslím si také optimum. A tu chvíľku, kedy ich treba nabíjať. To myslím nemôže vadiť naozaj nikomu. Predsa len máme všetci iPhone, nejaký ten MacBook či možno aj iPad. Tie tiež stále dookola nabíjame, nevydržia predsa mesiac.

Kedy nabíjame tie? Skoto non-stop. A to majú niekoľko násobne lepšiu výdrž ako hodinky Apple Watch. Za mňa teda v bodovom hodnotení 9/10!

Áno, oplatí sa ich kúpiť - svetapple.sk
Áno, oplatí sa ich kúpiť – svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here