Kým niektoré technologické spoločnosti uvažujú nad tým, ako túto krízu spojenú s ochorením COVID-19 vlastne prežijú, Apple evidentne podobnými problémami netrpí. Počas dnešného dňa prelomilo všetky rekordy a svedomito kráča po dosiahnutí hodnoty 2 biliónov amerických dolárov!

Akcie Apple dosiahli nový rekordný strop!

Dnešný deň sa zapíše do histórie. Apple počas prezentácie finančných výsledkov v rámci Q2 2020 evidentne presvedčilo akcionárov na toľko, aby okamžite začali nakupovať akcie.

V takejto situácií to vždy býva „hop alebo trop“. Dôvod je ten, že pokiaľ by čísla neboli moc dobré alebo presvedčivé, investori by začali s predávaním svojho podielu, čím by hodnota začala (poväčšine) rapídne klesať. To sa ale našťastie nestalo. Za 24h narástla až o 20$ , čo nie je vôbec bežný jav.

Iba začiatkom roka sa cupertinskému gigantovi podarilo prelomiť magickú hranicu 300$ za jednu akciu. Prešlo približne 8 mesiacov a Tim Cook sa môže veselo vytešovať z hodnoty 400$ za jednu akciu (maximom v čase písania tohto článku bolo dokonca 412,67$).

Pokiaľ by sme sa na to pozreli z pohľadu celkového trhového kapitálu, zistili by sme, že Apple má aktuálne hodnotu až 1,79 bilióna dolárov. Tu je dôležité poznamenať, že ešte stále neboli predstavené najdôležitejšie produkty tohto roka. Pokiaľ to teda pôjde takýmto tempom smerom hore aj naďalej, 2 bilióny sú reálne už koncom 2020. Nechajme sa prekvapiť a držíme palce!

Prečítajte si tiež  WhatsApp hlási úspech v boji proti falošným správam!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.