Určite viete o obchodnej vojne medzi Čínou a USA. Tento spor má reálne veľké dopady aj na jednu z najväčších spoločností na svete. Akcie Apple klesajú. Môže za to Donald Trump a jeho posledný krok. Nezmyselné 10% clo môže ohroziť predaje iPhonu 11.

3Akcie Apple klesajú. Môže za to Donald Trump.

Vzľadom na vývoj situácie obchodnej vojny medzi Čínou a USA dnes Donald Trump prehlásil ďalší krok jeho krajiny. Doplatí naň aj Apple, respektíve, už doplatilo. Spojené Štáty Americké udelia na tovar, ktorý bude pochádzať z číny extra clo vo výške až 10%. To však môže byť celkom problém, nakoľko v krajine sa produkuje väčšína elektronických produktov pre USA, takže na tieto sankcie doplatia najmä obyvatelia Spojených Štátov.

Reakcia na toto vyhlásenie nenechala dlho čakať. Po ohlásení tejto informácie niektorí akcionári predali svoje akcie a ich cena okamžite klesla o 2%. To nie je výrazné číslo ale povedzme si, že ani práve najmenšie. V skutočnosti predstavuje miliardy dolárov. Jablková spoločnosť sa k tejto situácii vyjadrila už pred tým. Ako sama tvrdila, ovplyvní to všetky jej produkty. Predaje budú nižšie a rovnako tak firma odvedie menej peňazí do amerického štátneho rozpočtu. Donald Trump teda svojim krokom uškodí aj svojej krajine.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here