Hoci obchodná vojna medzi Čínou a USA stále neskončilo, spoločnosť Apple už vydala rozhodnutie, že nový Mac Pro bude vyrábaný v Číne. Je to zmena, nakoľko súčasná generácia tohto počítača sa vyrábala v americkom Texase. O produkciu sa postará výrobca Quanta Computer.

Nový Mac Pro bude vyrábaný v Číne. Postará sa o to Quanta Computer

Možno ste o tom ani nevedeli, no Apple v súčasnosti predsa len produkuje niektoré výrobky aj vo svojej domovine. Jedná sa konkrétne o súčasný Mac Pro, na ktorom sa pracuje v Texase a ktorého výrobné kapacity nemusia byť príliš vysoké, nakoľko je technicky zastaralý a ľudia oň už nemajú taký záujem. Ako sa ale ukazuje, novinky v Apple verzia o čosi viac. Možno aj preto sa práve na internet dostala informácia o tom, že nový Mac Pro bude “made in china”.

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Mac Pro 2019 – svetapple.sk

Konkrétne by sa mala produkcia konať v továrni, ktorá sa nachádza neďaleko Šanghaja. Toto rozhodnutie je zaujímavé predovšetkým preto, lebo sa akurát vo veľkom špekuluje, či Apple stiahne svoje výrobné kapacity z číny a nepresunie ich do iných krajín. Mac Pro vyrábaný v číne bude lacnejší. Minimálne pre Apple. Podľa analytikov práve bližšie k dodávateľom a nižším mzdám pre pracovníkov má byť hlavným dôvodom, prečo sa výroba presunie do tejto krajiny.

Apple sa vyhne veľkému množstvu problémov. V Amerike sa to nedá

Apple sa bude chcieť vyhnúť pri produkcií veľkému množstvu problémov, ktoré samozrejme súvisia s dodávateľským reťazcom. V Texase sa to jednoducho nedá, Čína je príliš ďaleko a riešiť situácie urgentne môže byť občas problematické. Navyše sa predpokladá, že Mac Pro bude aj napriek vysokej cenovke predajný hit a tak Apple bude potrebovať väčšie kapacity ako malo doteraz.

- Reklama -

Na záver netreba zabúdať ani na to, že aj keď je starý Mac Pro zostavený v USA, reálne väčšina komponentov aj tak pricestovala z Číny. Nemá teda zmysel tváriť sa, že sa jedná o čisto americký výrobok. Aj keď je síce pravda, že ide o hlavný produkt, ktorý Apple vo svojej rodnej krajine dlhodobo produkuje, po novom to tak už nebude. Na kvalitu to ale určite vplyv mať nebude.

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Nový Mac Pro bude vyrábaný v Číne – svetapple.sk

zdroj: WSJ

- Reklama -
ZDROJWSJ
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here