Apple nám, tak ako každý rok už stihlo predstaviť svoju vianočnú reklamu, ktorá bola opäť zameraná predovšetkým na naše emócie. Vnučka sa v nej totiž rozhodla, že pre svoju starú mamu prespieva jej obľúbenú pesničku, ktorú zvykla ona spievať svojmu manželovi v čase keď išiel do vojny. Reklama sa naozaj podarila a množstvo ľudí si ju zamilovalo. Ako však bola vytvorená nahrávka, ktorá sa nachádza v skladbe?

Propagácia iPad mini a Garage Band

Apple sa rozhodlo, že z reklamy, s ktorou má v pláne opäť dojať celý svet vytvorí aj druhé „behind-the-scenes“ video, v ktorom nám opíše a ukáže ako prebiehalo natáčanie kompletnej reklamy. Vďaka tomuto videu môžme vidieť ako v skutočnosti vznikla nahrávka. Nebol na ňu totiž použitý priamo Garage Band, ale vyše 70 rokov starý Voice-O-Graph. Vďaka tejto búdke mohla byť skladba obohatená o dodatočné vokály, ktoré naspievala Rhiannon Giddens (v roku 2011 získala cenu Grammy) a obohatila tak skladbu Love Is Here To Stay o svoj vlastný hlas. Potom celú kladbu presunula do Garage Bandu, ktorý reklama propaguje a tam ju upravila. Ako hovorí ona sama, život bez tejto aplikácie si jednoducho nevie predstaviť a využíva ju naozaj často počas svojej hudobnej kariéry. Tak čo poviete, páči sa vám tohtoročná vianočná reklama od Apple? 🙂

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.