Napriek tomu, že iPhonom z modelového radu 14 sa výborne darí, neplatí to pre všetky ponúkané verzie. Celkovo sa rodina telefónov iPhone 14 momentálne predáva lepšie ako jej predchodcovia, no jeden z modelov výrazne zaostáva. Je ním reboot niekdajšieho modelu Plus, ktorý zákazníkov takmer vôbec nezaujal.

Hoci dopyt po produktoch radu iPhone 14 klesá, ich podiel na trhu je sezónne vyšší ako zvyčajne. Toto tvrdenie platí hlavne pre prémiové verzie iPhone 14 Pro a Pro Max. Dôvodom je fakt, že používatelia si často radšej priplatia za výkonnejší hardvér v podobe modelov Pro ako za štandardné modely.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe - displej a operačný systém iOS 16
Zdroj: AppleInsider

Celkový podiel iPhonu mierne klesol na 69% u všetkých popredných operátorov, u ktorých bol výskum v USA vykonávaný. Podiel predaja zostáva vyšší ako pred uvedením na trh a je tiež sezónne navýšený v porovnaní s predchádzajúcimi produktovými cyklami. K tomuto scenáru mohlo dopomôcť najmä zlepšenie dostupnosti dodávok.

Model iPhone 14 Pro Max si naďalej drží najvyšší podiel, zatiaľ čo variant Plus bol na vzdialenom poslednom mieste. V priemere u všetkých amerických operátorov mal iPhone 14 Pro Max v januári najvyšší podiel vo výške 19%, nasledoval 18% podiel pre iPhone 14, 16% pre 14 Pro a 14 Plus bol so 7% podielom suverénne posledný.

Predaj iPhone 14
Zdroj: JP Morgan

O tom, že o iPhone 14 Plus je nízky záujem čo to naznačuje aj jeho cena. Toto zariadenie sa v čase predstavenia ponúkalo od 1 149 € no po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky, kde štartuje na hranici 918 €. Uvidíme, ako budú predaje pokračovať ďalej. To čo však vieme je, že ani s dostupných 6,7″ modelom Apple netrafilo do čierneho. Snáď nabudúce…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  HTC "My sme kopírovali Apple? Oni kopírovali nás"!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -