Ako by vyzeral Windows XP v roku 2021?

Očakáva sa, že spoločnosť Microsoft osvieži vzhľad súčasného Windowsu 10 a jeho natívnych aplikácií v priebehu najbližších mesiacov. Podľa dostupných informácií sa používatelia dočkajú zaoblených rohov, nových farieb, vylepšených prvkov atď.

Táto správa nám pripomína vzhľad pôvodného Windowsu XP, ktorý dorazil na trh po prvýkrát v roku 2001. Počítačovým svetom otriasol najmä vďaka ikonickému dizajnu s hravou farebnou schémou, ktorú si ľudia pamätajú celých dvadsať rokov.

Ako by to teda vyzeralo, keby Microsoft inovoval jeden z najpopulárnejších operačných systémov, aké kedy stvoril? Odpoveď na túto otázku priniesol egyptský tvorca konceptov, AbdelRahman Sobhy. V rámci svojich schopností vytvoril prepracovanú víziu, kde do pôvodného Windowsu XP zakomponoval moderný dizajn.

Už na prvý pohľad uvidíte, odkiaľ pochádzala inšpirácia. Veľké zelené tlačidlo Štart v ľavom spodnom rohu, klasická tapeta Bliss, hravé používateľské rozhranie a mnohé ďalšie detaily nám azda vo všetko pripomínajú legendárne „XP-čko“.

Nakoľko sa píše rok 2021, autor konceptu tu nezabudol na moderné prvky a technológie, ako je napríklad prítomnosť asistenta Cortana, prepracovaný prieskumník súborov s kartami a mnohé ďalšie. Na výber je aj viacero farebných tém, ktoré zahŕňajú modrú, olivovo-zelenú a striebornú farbu. Nechýba tmavý režim.

Pozrite si video nižšie a napíšte nám do komentára, čo hovoríte na takéto prepracované používateľské rozhranie vy. Predpokladáme, že drvivá väčšina z vás sa s Windowsom XP stretla či už doma, v škole alebo v práci a tak máte k tomuto systému nejaký vzťah. Budeme radi za všetky vaše postrehy a reakcie.

https://youtu.be/6s0aBLTwGsc
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJbetanews
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.