Spoločnosť Apple je v súčasnej dobe najhodnotnejšia spoločnosť na svete a svoju pozíciu si určite zaslúži. Každý rok totiž predstavuje tie najúžasnejšie zariadenia iPhonom začínajúc až po iMac končiac. Tento rok sa nám ale akosi zdá, že spoločnosť nešla čisto podľa seba a vypočuli prosby najväčších médií po celom svete.

Ovplyvnená spoločnosť

Ovplyvniť giganta, ktorý dokáže za rok predať 200 000 000 iPhonov, a milióny ďalších produktov asi nie je ľahké. Apple musí vedieť vyhovieť ako jednotlivcovi tak aj masám. V poslednej dobe sa to ukazuje najmä pri farbách produktov, ktoré neustále pribúdajú (iPhone ich už má 4). Apple chce aby sa páčil každému. Prvé zmienky o Rose Gold ale vznikli ešte dávno pred tým, než Apple čo i len napadlo predstaviť túto farbu v novom iPhone. Možno tu nejaká zmienka bola, ale Apple sa utvrdilo až potom, ako videlo neuveriteľný mediálny ošiaľ plný renderov. Minimálne tak to vyzerá.

- Reklama -

Samozrejme nedá sa vychádzať len z jedného produktu. Tak isto sa napríklad objavovali informácie o iPade Pro a konkrétnych špecifikáciach, ktoré ponúkne a nakoniec ich skutočne aj ponúkol. Tiež sa hovorilo, že by bolo zaujímavé vidieť pri tomto iPade stylus a čo sa stalo? Máme tu stylus. Samozrejme nechceme upozorniť na to, že Apple číta zahraničné portály a do svojich zariadení pridáva to, čo napíšu. Ale myslíme si, že pokiaľ na základe neoficiálnej (častokrát aj vymyslenej) informácie vznikne mediálny ošiaľ, Apple si okamžite urobí analýzu. Doteraz sme jednoducho neboli navyknutí na to, že by nám spoločnosť predstavila presne to, čo sme očakávali. Vždy mali zariadenia nejakú funkciu navyše, poprípade nemali to, o čom písali média. Tento rok to bolo ale ináč. Apple jednoducho sleduje trend a je to dobré. Pod ružový iPhone sa pravdepodobne vo veľkej miere podpísal aj náš magazín, keďže s rendermi ružového iPhonu sme prišli ako prví na svete, naše rendery prebrali všetky svetové médiá (ale nechceme sa chváliť 🙂 ). Apple len tak ďalej!

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.23.40

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.