Nedávno oznámené systémy iOS 15 a iPadOS 15 prinesú na Apple zariadenia množstvo užitočných zmien a funkcií. Dočkáme sa napríklad možnosti SharePlay, novej aplikácie Počasie alebo kompletného redizajnu prehliadača Safari.

Ďalšou dôležitou novinkou je aj možnosť ľahšej aktualizácie z iOS beta na pôvodnú verziu systému pri obnove zariadenia zo zálohy.

Ak sa dnes pokúsite o zálohu svojho zariadenia s beta verziou iOS a potom sa pokúsite obnoviť túto zálohu na inom zariadení so staršou verziou iOS, systém vám to nedovolí.

Zariadenie vám oznámi, že nemôžete používať zálohy novších verzií systému iOS na tých starších, a že najskôr musíte aktualizovať svoj iPhone alebo iPad.

iOS 15iOS 15 a inteligentné zálohovanie 

Pre túto problematiku momentálne existujú iba dve riešenia. Prvým je pokračovanie v nastavení zariadenia bez obnovenia dát a údajov (takže ich skrátka stratíte alebo začnete odznova). Druhou voľbou je manuálna inštalácia beta verzie iOS a následná záloha.

Vďaka aktualizácii iOS 15 sa tento proces konečne zjednoduší. V beta kóde nového systému sa nachádza funkcia, ktorá zistí, z akej verzie pochádza vybraná záloha.

Vďaka tomu bude možné obnoviť údaje zo zálohy aj v prípade, že ste na zariadení používali novšiu verziu iOS a rozhodli ste sa vrátiť späť.

Využívate otvorené beta verzie jablkových systémov alebo si radšej počkáte na finálne spustenie aktualizácie? Napíšte nám do komentára, či vás táto novinka oslovila.

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple.sk pre iPhone a iPad |#9
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here