Operačný systém iOS je populárny predovšetkým pre svoje jednoduché používateľské rozhranie. Vývojári majú pri ňom cit pre detail a to sa oceňuje. Pozrite sa na to, ako si tu môžete behom niekoľkých sekúnd prepočítať kurz z inej meny bez nutnosti inštalácie dodatočnej aplikácie alebo otvárania Safari…

Ako na iPhone prepočítať kurz behom sekundy?

Pokiaľ sa nachádzate niekde v zahraničí na výlete, dovolenke alebo pracovnej ceste a potrebujete si rýchlo prerátať kurz, môžete urobiť viacero vecí. Veľa ľudí chodí v prvom rade na internet a hľadá takzvané „kurzové kalkulačky“. Existuje tiež rad používateľov, ktorí si v tejto situácii otvoria App Store a pátrajú po užitočnej aplikácii, aby si zjednodušili život aj v budúcnosti. My vám dnes ukážeme „skrytú funkciu“ v iOS, o ktorej ste možno nevedeli, no dokáže presne to isté.

Nemusíte pri tom robiť ani komplikované „procesy“, všetko máte v okamžite na dosah ruky. Stačí, ak odomknete svoj iPhone a stiahnete si na domovskej obrazovke lištu vyhľadávania. Teraz napíšete sumu, ktorú chcete prepočítať aj so symbolom alebo označením (napríklad 20$ alebo 20czk). Telefón má čerstvé informácie o kurzoch z internetu a výsledok vám preráta prakticky okamžite do meny krajiny, z ktorej pochádzate (alebo akej mu zadáte).

Celý tento systém funguje veľmi spoľahlivo, no niekedy má problém s označovaním samotnej meny. Konkrétne sme sa s tým stretli v Poľsku, kedy sme nevedeli určiť žiadne znaky pre tamojšie „zlote“ (nefungovalo ani PLN a ani zł). Pokiaľ sa dostanete do podobnej situácie a neviete si s ňou rady, použite radšej kurzovú kalkulačku na internete. Ak však potrebujete premieňať medzi inými bežnými menami ako Euro (€), Česká koruna (CZK), Britská Libra (£), Chorvátska kuna (HRK) alebo Americký dolár ($), postačí vám aj funkcia vo vyhľadávaní.

PS: Pokiaľ viete ako prepočítať napríklad spomínaný Poľský zloty alebo aj iné meny, s ktorými by mohol byť teoreticky problém, napíšte nám do komentára. Radi to do článku doplníme pre ďalších čitateľov…

Ako na iPhone prepočítať kurz behom sekundy?
Ako na iPhone prepočítať kurz behom sekundy?
Prečítajte si tiež  Na iPhone sme závislí. Ľudia jasne dokázali, že by bez neho nedokázali žiť ani chvíľu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -