Odomknite svoj iPhone pomocou Apple Watch

Pokiaľ chcete povoliť novú funkciu Odomknúť pomocou Apple Watch, otvorte vo svojom iPhone aplikáciu Nastavenia a následne vyberte položku Face ID a kód. V tejto sekcii povoľte prepínač pre Apple Watch do polohy aktívne a to je prakticky všetko.

Odteraz by mali byť vaše Apple Watch schopné autentifikovať iPhone, pokiaľ sú splnené nasledovné podmienky.

  • Face ID detekuje masku
  • Vaše Apple Watch sú nablízku
  • Vaše Apple Watch sú na zápästí
  • Vaše Apple Watch sú odomknuté
  • Vaše Apple Watch majú povolený prístupový kód

Nutné je tiež dodať, že pokiaľ na svojich Apple Watch deaktivujete možnosť detekcie zápästia, systém vám nebude fungovať. Ak teda budete mať nejaký problém, skontrolujte toto nastavenie.

V praxi nový systém funguje veľmi spoľahlivo, avšak treba počítať s občasnou nutnosťou zadania kódu. Automaticky po tom, čo váš iPhone detekuje rúško, respirátor alebo masku a zistí, že na ruke máte spárované Apple Watch, vpustí vás do svojho menu.

Na inteligentných hodinkách sa zobrazí upozornenie, že tento proces prebehol úspešne a tak isto možnosť pre rýchle zamknutie iPhonu. To je už však bezpečnostná funkcia.

Vyskúšajte si nové nastavenie v praxi a napíšte nám do komentára, ako ste s ním spokojní. Budeme radi za všetky vaše postrehy a reakcie!

Článok budeme aktualizovať…

Prečítajte si tiež  Video: Takto vyzerá nový MagSafe Battery Pack zvnútra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.