iPhone 2G, teda originálny iPhone bol predstavený v roku 2007. Vtedy ešte Apple, Steve Jobs a zrejme ani novinárska obec nevedeli aký úspech tento produkt vyvolá. Konkurencia sa okamžite chytila a tak začali vznikať dotykové smartfóny, ktoré boli konečne použiteľné. Pozrite si Originál iPhone 2007 unboxing. Toto už len tak nezažijete.

Originál iPhone 2007 unboxing, Apple bolo štedrejšie

Na následujúcom videu budete môcť vidieť, ako vyzeralo balenie iPhonu pred 13 rokmi. Zariadenie malo veľmi elegantnú čiernu krabicu, ktorej rozmery boli ale o čosi väčšie ako dnes. Dôvodom bola väčšia redukcia na nabíjanie pre americký trh a ešte jedna vec. Dokovacia stanica.

Video, na ktorom môžeme vidieť Original iPhone 2007 unboxing ukazuje, že tento komponent, ktorý si dnes môže používateľ za desiatky eur dokúpiť bol v tej dobe zadarmo, súčasťou základného balenia. Je to síce nezvyčajné a pri Apple dnes až nepochopiteľné, nakoľko k baleniu vyše 1000€ telefónu nepridáva ani bezdrôtové slúchadlá AirPods, ale je to tak.

iPhone 2G Unboxing - svetapple.sk
Originál iPhone 2007 unboxing – súčasťou balenia bola dokovacia stanica – svetapple.sk

Samozrejmosťou bol potom nabíjací káblik, ktorý však nemal 9-pinov ako dnešný Lightning ale po starom 30-pinov. Apple káble vymenilo v roku 2012, keď prišiel na trh iPhone 5. Posledným zariadením, ktoré tieto kábliky podporovalo bol teda model iPhone 4S.

V jednoduchosti je krása

Hlavnou hviezdou celého unboxingu bol ale samozrejme telefón na ktorom ešte môžeme vidieť fólie, čo znamená, že nebol nikdy rozbalený. Toto zariadenie ponúka veľmi jednoduchý a elegantný dizajn a hoci sa doba posunula aj v tomto smere nekompromisne ďalej, treba si uvedomiť, že prešlo celých 12 rokov a veci sa zas až tak nezmenili.

Telefón síce značne schudol a rozmerovo narástol ale princíp dotykového displeja na prednej strane a hliníkovej (alebo sklenenej plochy) na zadnej strane ostáva. To znamená len jedno. V roku 2007 to bola obrovská revolúcia. Dnes je to už každým rokom iba evolúcia. Hardvér dosiahol svoje maximum. Uvidíme s čím ďalším Apple a jeho konkurenti prídu. Doba môže byť ešte veľmi zaujímavá.

zdroj: YouTube

Prečítajte si tiež  Ľudia nechcú Android a kupujú si iPhone. Apple zaznamenáva úspešný trend
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJYouTube
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.