Dotykový MacBook, je to, čo možno veľa ľudí očakávalo na poslednej Keynote spoločnosti Apple. Bohužiaľ pre týchto ľudí sa tak nestalo. To ale neznamená, že si nemôžeš MacBook alebo ľubovoľný notebook, ktorý máš doma, premeniť na notebook s dotykovou obrazovkou. Ako? Tomu sa budeme venovať v tomto článku. Poďme na to.

AirBar

AirBar, je „magický“ produkt, ktorý za tým všetkým stojí. Je k dispozícií pre 15,6″, ale aj menšie modely. AirBar je zariadenie, ktoré za pomoci magnetov pripojíš na spodnú časť displeja tvojho notebooku a po nainštalovaní driveru (na Windowse sa nainštaluje automaticky) je zariadenie pripravené na použitie. V tom momente začína tá krása, zariadenie a pracovná plocha sa zrazu premenia na dotykovú obrazovku!

- Reklama -

71toro5uepl-_sl1500_

Kompatibilita

Toto príslušenstvo sa dá použiť takmer na každom notebooku. Napriek tomu že oficiálne nefunguje s MacBookom, po stiahnutí driveru, ktorý nájdeš na internete sa dá relatívne dobre používať, tak ako môžeš vidieť na videu.

71epd40r4el-_sl1500_

Zaujímavé to začne byť až, keď Lewis Hilsenteger z Unboxing na videu nižšie začne AirBar používať na oficiálne podporovanom Windows 7. Okrem neho  sú podporované všetky vyššie verzie Windows a taktiež Chrome OS. S týmto spojením dostaneš plnohodnotný dotykový displej, s presným ovládaním!

MacBook s chybičkami

Snímanie pohybu na MacBooku síce funguje a je pomerne blízko, no problém nastáva pri malých ikonkách, pri ktorých je presnosť nevyhnutná. Ako môžeš vidieť na videu, niekedy je naozaj problém trafiť malé ikonky. Niektoré aplikácie toto príslušenstvo nemusia plne podporovať, čo môže zapríčiniť, že aplikácia nefunguje tak, ako má. Je možné, že vývojári pracujú aj na samostatnej verzií pre MacBook, ktorá bude fungovať dokonale, pretože takýto „vylepšovák“ mnohým ľuďom používajúcim Apple MacBook chýbal aj v novom predstavených MacBookoch Pro, ktorých recenziu si môžeš prečítať tu.

Presnosť na Windows 7 je, ako vidno na videu, doslova dokonalá. Dokonca si osobne myslím, že Windows 10,  ktorý je prispôsobený aj na dotykové zariadenia, svojím GUI ešte viac vyhovuje pre tento nástroj. Ďalšou zaujímavou funkciou je možnosť kreslenia a celkovo aj ovládania za pomoci štetca.

91oqi39wf8l-_sl1500_

Magnety, ktoré zabezpečia komfort

Čím nás AirBar ale kompletne potešil je mobilita. Vďaka magnetom môžeš dať AirBar hocikedy preč, ale čo je ešte lepšie, ak ho chceš opäť nasadiť, trafíš ho presne na správne miesto!

AirBar nájdeš na AMAZONE na tomto linku

Video:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]