V Tokiu nedávno otvorili nový Apple Store, ktorý sa svojim dizajnovým štýlom radí medzi ostatné, nachádzajúce sa v iných krajinách.

Dizajn

S niečim podobným sa bohužiaľ v našich končinách nestretnete, kedže na Slovensku a ani v Česku žiaden oficiálny Apple Store nie je (V Česku funguje len ako internetový obchod). Pokiaľ ste niekedy nejaký obchod jablkovej spoločnosti navštívili, poprípade ste v ňom rovno nakupovali, určite ste si všimli niekoľko zaujímavých dizajnérskych prvkov, ktoré sú charakteristické pre každý Apple Store. Z tých, ktoré sa používajú najčastejšie, sú to obrovské sklá, tvoriace zovňajšok obchodu. Vnútri sa nachádza Genius Bar – technická podpora a pred vchodom vás víta obrovské svietiace logo „Apple,“ vložené priamo v skle.

Apple Store v Tokiu

V Japonsku otvorili Apple Store, ktorý dodržiava takmer všetky dizajnérske zásady, ktoré Apple vo svojich obchodoch používa. Navyše je tu dokonca aj schodisko, smerujúce do podzemia (podobne ako v New Yorku) a cez presklené steny na vás hľadia najnovšie generácie všetkých zariadení, ktoré má Apple momentálne vo svojej ponuke.

Apple Premium Reseller

U nás, a tak isto aj v Českej republike, sa s jedinou formou „tunajšieho Apple Storu“ môžeme stretnúť v obchodoch, na ktorých je ceduľka „Apple Premium Reseller“. Nejde však pritom o oficiálneho predajcu spoločnosti v Coupertine. Sú to samostatné firmy, ktoré ponúkajú podobné prostredie ako v Apple Store (aj keď sú samozrejme v menšom priestore). Ceny zariadení, ktoré predávajú, bývajú častokrát v rozporoch s tými, ktoré nastavil Apple.

img_8997-1024x682
Prípravy na predstavenie obchodu – svetapple.sk
dsc02832-1024x682
Produkty je naozaj dobre vidieť aj z ulice pred obchodom – svetapple.sk
dsc02834-1024x682
Schodisko, smerujúce do podzemia – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.