Pred pár rokmi, s príchodom iOS 7 Apple debutovalo s novým centrom hlásení, ktoré zobrazovalo pohromade všetky zmeškané hlásenia aplikácií, správ či telefónu. V priebehu rokov sa centrum trošku pozmenilo a len minulý rok k nemu pribudli aj widgety aplikácií s časom a dátumom na osobitnej ploche. Widgety a hlásenia aplikácií však môžu obsahovať informácie, ktoré by nikto iný okrem teba nemal vidieť. Preto je dobré pri zamknutom iPhone či iPade tieto informácie skryť.

Ako zabrániť zobrazeniu centra hlásení a widgetov v zamknutom iOS zariadení?

Určite poznáš ten moment, kedy si nastavíš heslo či odtlačok a máš pocit, že tvoj iPhone je nedobytná pevnosť. Opak je však pravdou a aj pri zamknutom telefóne môžu ostatní vidieť napr. tvoje plánované udalosti, pripomienky, fotky, maily či správy zo sociálnych sietí.

- Reklama -

Ak si zakladáš na vysokej ochrane súkromia, zváž to, či centrum hlásení a widgety sprístupníš zo zamknutej plochy. Nastavenia toho, k čomu môžeš pristupovať zo zamknutej plochy nájdeš nasledovne: Nastavenia > Touch ID a kód. Po zadaní tvojho kódu nájdeš v časti „Povoliť prístup zo zamknutej obrazovky“ možnosti, pomocou ktorých dokážeš obmedziť prístup k už spomínaným informáciám.

Konkrétne ide o „Zobrazenie dnešného dňa“ a „Zobrazenie hlásení“. Po vypnutí a zamknutí telefónu sa už viac nezobrazia tieto dve funkcie. Ďalej tu však môžeš nájsť aj iné nastavenia, napríklad to, či sa pri prichádzajúcom hovore zobrazí možnosť odpovede správou. Samozrejme, že k hláseniam a widgetom získaš prístup až po odomknutí iPhonu.

http://d2kv389z282s26.cloudfront.net/wp-content/blogs.dir/1/files/2016/06/iOS-10-widgets.png

Môže ťa zaujímať
- Reklama -