Spoločnosť Apple by mala počas tohto roka predstaviť hneď tri nové iPhony. Prvým modelom, ktorý by sme mali vidieť, je dlho diskutovaný 4″ iPhone, ktorý by mal niesť meno iPhone 5e, neskôr by sme sa mali dočkať iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, ktoré sa nám ukážu tradične niekedy v septembri.

Nové informácie

Posledné mesiace sa diskutuje viac o menšom 4″ iPhone ako o nástupcoch súčasných modelov 6S a 6S Plus, čo je trošku paradox, nakoľko to nebude žiaden revolučný zázrak ale skôr len evolučná obmena modelu 5S. Ten je skoro tri roky od svojho predstavenia a tak je jasné, že nejde o najväčšieho žrebca a bolo by dobré predstaviť nástupcu. Jeho nástupca síce už 2 roky existuje (iPhone 6) ale ten je o čosi väčší. Skutočný nástupca by mal priniesť 4″ displej a vyšší výkon. Apple ale podľa najnovších informácii vraj nechystá žiadne extra zmeny a zariadenie by malo byť dizajnovo veľmi podobné, či možno rovnaké ako model 5S. Rozdiel by ale mal nastať v rozmeroch a váhe, kde by sme sa mali dočkať výraznejšieho úbytku.

- Reklama -

Apple tiež ponúkne všetky súčasné farebné kombinácie, čo znamená, že si na svoje prídu aj ženy s kombináciou Rose Gold, ktorú si mnohé z nich na 6S-kách obľubujú. 4″ iPhone ale nebude žiadna novinka. Pod kapotou síce nájdeme novšie železo ako v 5S-ku, no predsa len to nebude nič “extra” nové. Malo by ísť konkrétne o procesor Apple A8 a 1GB pamäte RAM, čo je vlastne HW z iPhonu 6. Základná konfigurácia bude mať ako ináč 16GB a ďalšia bude pravdepodobne 64GB. Kamera by mala ostať rovnaká ako pri modeli 5S teda 8mpx. Dočkať by sme sa mohli napríklad vylepšenia prednej kamery tak ako pri iPhone 6S a takisto aj niektorých iných komponentov.

Cena tohto najmenšieho iPhonu by sa mohla pohybovať niekde na úrovni 500$ čo síce nie je najmenej ale pokiaľ sa človek rozpamätá lepšie, presne toľko stál aj prvý iPhone 2G v roku 2007. Na svoje si pri tomto iPhone prídu buď tí, ktorí nie sú ochotní zaplatiť tak veľké peniaze za nový model alebo tí, ktorým jednoducho 4″ vyhovujú. Začať by sa mal predávať niekedy na prelome februára a marca, čo sú mesiace na prelome čínskeho nového roku. Len tak mimochodom, nič nie je potvrdené ale pokiaľ Apple skutočne použije písmenko “e” za označením modelu, nemala by to byť číslica “5”, podľa nášho názoru názoru by totiž mohla znížiť záujem o toto zariadenie. Čo si o tom myslíš?

iPhone 5e

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here