Ako už asi vieš aj ty, Apple v súčasnosti stavia svoje nové sídlo priamo v Cupertine, do ktorého by sa mohol nasťahovať už niekedy začiatkom budúceho roka. Celý tento komplex je skutočne obrovský a práce na ňom trvajú už od roku 2014. Hlavné sídlo má tvar kruhu a presne preto dostalo prezývku “Spaceship”. Dnes ťa vďaka populárnej technológií dronov dostaneme priamo do Campusu.

V akom stave je Apple Campus 2?

Apple je skutočne veľkolepá spoločnosť predovšetkým preto, aké výzvy si kladie pred seba a aké fantastické produkty a dokonca aj stavby vďaka nej vznikajú.

- Reklama -

Výnimkou určite nie je ani Apple Campus 2, ktorý je práve vo výstavbe. Apple tu použilo obrovské množstvo zelene a rovnako tak popracovalo aj na neuveriteľnom dizajne hlavnej a okolitých budov, ktoré dotvárajú atmosféru celému areálu. Dokonca tu vraj nájdeme aj terasu, kde bude kaviareň a Apple Store. Práve odtiaľto si bude môcť okoloidúci návštevník pozrieť sídlo pekne z blízka.

Spaceship-svetapple.sk

Ako môžeme vidieť, budova naberá každým jedným videom nový výrazný progress a my sa už môžeme tešiť na slávnostné otvorenie, ktoré by malo byť niekedy v prvom štvrťroku 2017. Proces výstavby sa totižto mierne predĺžil a to predovšetkým preto, lebo vznikli problémy so stavebnými spoločnosťami, ktoré sa museli vymeniť. Na hlavnej budove už môžeme vidieť obklad a dokonca aj sklá.

To isté platí aj pre vedľajšie budovy ako napríklad špeciálnu sálu, ktorá sa bude nachádzať akoby v podzemí a jej základ budú tvoriť obrovské sklenené panely, ktoré budú zároveň nosníkmi okrúhlej strechy. Takáto budova je vo svete absolútne výnimočná, nakoľko patent so sklom, ktoré sa dá použiť ako nosník má jedine Apple. Zdá sa teda, že spoločnosť nie je iba prínosom pre elektroniku, ale aj pre architektúru. Campus 2 vyzerá výborne!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.