Spoločnosť Apple pred pár dňami schválila kandidátske verzie svojich operačných systémov čo znamená, že ostrých updatov sa dočkáme už o niekoľko dní. Zdá sa, že nová aktualizácia odstráni problém systému macOS 13.2.

Niektorí používatelia počítačov Mac sa sťažovali, že zdieľanie súborov v sieti prostredníctvom protokolu SMB už nefunguje. Práve táto nepríjemnosť by mala byť riešená v rámci novej aktualizácie.

O tomto probléme sa okrem oficiálneho fóra Apple hovorilo aj na mnohých fanúšikovských portáloch, okrem iného aj na stránke MacRumors.

Niekoľko používateľov upozornilo, že zdieľanie súborov v sieti je od tretej beta verzie macOS 13.3 opäť funkčné, čo znamená, že blížiaca sa aktualizácia poskytne pomocnú ruku pre všetkých používateľov.

Zdieľanie súborov je možné zapnúť v Nastaveniach systému → Všeobecné → Zdieľanie → prístup k súborom Macu cez miestnu sieť.

Používateľ môže mať jeden z Macov nastavený ako server a povoliť na ňom funkciu Zdieľanie súborov, aby mohol na diaľku pristupovať k súborom zo svojho primárneho počítača.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Tešíte sa na veľký update macOS 12? Nemajte veľké oči
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.