Leaker Jon Prosser zverejnil na poslednú chvíľu informáciu o tom, že spoločnosť Apple plánuje už 17. januára predstaviť nové produkty prostredníctvom tlačovej správy, ktorú zverejní na svojich internetových stránkach. Celej téme sa venuje aj portál Macrumors, ktorý sa taktiež dostal ku informácii, že zajtrajšok môže byť niečím špeciálny.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Technologický gigant z Cupertina pritom pravdepodobne nepredstaví iba jednu novinku, ale hneď viacero zariadení. Neočakávajte však žiadne revolučné zmeny.

Pravdepodobne pôjde skôr o evolučné vylepšenia existujúcich produktov, medzi ktoré patria MacBook Pro či Mac mini – postavené na platforme Apple Sillicon.

Aktualizácie by sa mohli dočkať až tri počítače

MacBook Pro 14" cena
Zdroj: YouTube / Jimmy Tries World

Aby sme boli konkrétnejší, aktualizáciu si pýtajú najmä drahšie počítače, medzi ktorými sú MacBook Pro 14″ a MacBook Pro 16″. Oba neboli od októbra 2021 nijako vylepšené a tak je jasné, že to bude chcieť spoločnosť Apple už čoskoro zmeniť.

Pravdepodobne do nich vloží procesory novej generácie M2 Pro a M2 Max s vyšším výkonom a nižšou energetickou náročnosťou. Práve tým je platforma Apple Sillicon typická.

Pokiaľ sa pozrieme na Mac mini, aj pri ňom sa očakáva implementácia procesora M2 či možno M2 Pro. Dizajn by mal ale zostať úplne rovnaký, ako ho poznáme dnes. Spoločnosti Apple to ušetrí nemalé náklady.

Ešte doplníme, že Mac mini bol naposledy aktualizovaný v roku 2020, keď doň Apple pridalo svoj prvý ARM procesor pre počítače s označením M1.

Mac mini je extrémne lacný a dobrý počítač od Apple. Na jeho nákupe ušetríte stovky eur
Zdroj: Unsplash / Joey Banks / Ryland Dean (úprava redakcie)

MacRumors sa tiež dozvedel, že spoločnosť Apple ešte tento týždeň usporiada brífingy so zástupcami tlače a médií o nových zariadeniach pred tým, ako sa na budúci týždeň zruší embargo na recenzie nových produktov. Nechajme sa teda prekvapiť, či boli dnešné indície aspoň trochu pravdivé. Čo si myslíte vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V roku 2020 Apple predstaví 5 nových iPhonov. Aké modely to budú?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -