Ešte minulý týždeň v piatok svetom preletela správa, že kalifornské bankové regulačné orgány oznámili ukončenie činnosti známej finančnej skupiny Silicon Valley Bank (SVB). Banka sa dostala na začiatku týždňa do vážnych finančných ťažkostí a po Silvergate Capital je druhou finančnou inštitúciou, ktorá musela oficiálne oznámiť koniec svojej činnosti. Téme sa venoval portál Coinpage.

Na celú vec reagoval singapurský internetový podnikateľ a bývalý právnik Min-Liang Tan, ktorý vo svojom príspevku na sociálnej sieti navrhol, aby spoločnosť Twitter, ktorú aktuálne vedie jeden z najbohatších mužov na svete Elon Musk odkúpila SVB a premenila ju na čisto digitálnu banku. A aj keď sa mohlo zdať, že ide o totálny nezmysel, ktorý zostane bez povšimnutia, na tento príspevok reagoval sám Elon Musk.

- Reklama -

Do komentára napísal, že je otvorený uvedenej myšlienke no zatiaľ nie je známe, aké by mohol mať plány so samotnou SVB. Netreba totiž zabúdať, že zablokovanie banky zo strany kalifornských bankových regulačných orgánov malo za cieľ ochrániť jej zákazníkov, nakoľko v súčasnosti čelí veľkej existenčnej kríze.

Elon Musk chce ale urobiť z platformy Twitter najväčšiu finančnú inštitúciu na svete, pričom je presvedčený, že to môže dosiahnuť len vtedy, keď ľuďom poskytne pohodlné možnosti platieb skrz svoj vlastný platobný systém. Uviedol to ešte 7. marca v rozhovore pre Morgan Stanley s Michaelom Grimesom. SVB by mu teda mohla poskytnúť kompletnú bankovú infraštruktúru, ktorá by sa dala zakomponovať do spomínaného systému.

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort. (Reklama)

Samozrejme, jeho posledný komentár nemusí znamenať prakticky nič. Elon Musk často komentuje podobné návrhy, pričom si z nich robí srandu.

Na druhej strane tu má ale miliardár zaujímavú príležitosť, ktorú by skutočne mohol využiť. Až nasledujúci čas teda ukáže, či sa do toho pustí alebo nie. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -