Aktualizácia: Internetový obchod už medzičasom nabehol a stránka je dostupná na českej aj slovenskej doméne. 

Slováci a Česi sa pri pokuse navštíviť internetovú stránku spoločnosti Alza (Alza.sk alebo Alza.cz) stretli so zvláštnou obrazovkou. Konkrétne na Slovensku sa zobrazuje iba informácia „Bad gateway“, ktorá značí, že niečo nie je v poriadku. Naša redakcia sa pokúsila navštíviť internetový obchod z rôznych zariadení no stránka stále hlási, že je nedostupná.

Následne sme preto vyskúšali českú doménu e-shopu, kde nám už Alza zobrazila potrebné informácie. Ani v tomto prípade sa na jej webovú stránku nedostanete no jednoduchá grafika s textom „Stránky jsou na chvíli nedostupné, Usilovně pracujeme na jejich opravě. Zkuste to prosím později.“ nám naznačuje, že spoločnosť na probléme usilovne pracuje.

Firma sa tiež vyjadrila pod svojim príspevkom na Instagrame, že jej IT oddelenie aktuálne rieši výpadok s tým, že internetová stránka bude čoskoro k dispozícii. Za spôsobené komplikácie sa ospravedlnila.

Instagram / Alza
Zdroj: Instagram / Alza
Alza
Zdroj: Alza.cz (snímka obrazovky)
Alza
Zdroj: Alza.sk (snímka obrazovky)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Niektorým Slovákom už o chvíľu vypadne internet aj TV. Poznáme dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.