Aj keď Štedrý večer a vonku počas posledných dní napadlo pomerne dosť snehu, nie všetci Slováci majú doma „kúzelnú atmosféru Vianoc„. Viaceré domácnosti na strednom Slovensku sú totiž bez elektrického prúdu a trvať by to malo počas celého dnešného dňa.

Informoval o tom portál Teraz na základe správy TASR, v ktorej túto informáciu potvrdil aj hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš. Dôležité je podotknúť, že elektrikárom sa v priebehu včerajšieho dňa podarilo opraviť problémy v mnohých, no nie všetkých prípadoch.

Najviac postihnuté výpadkami elektriny sú okresy Banská Bystrica a Brezno. Ešte 22. decembra v nich bolo cez 17 000 odberných miest. bez prúdu, pričom sa to v priebehu niekoľkých hodín podarilo znížiť na 9 000. Situácia sa síce mala počas včerajšieho dňa výrazne zlepšiť, no elektrinu stále nemalo cez 4300 odberných miest.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Dôvodom je fakt, že mimo prevádzky je stále až 123 trafostaníc. Gejdoš tiež potvrdil, že eviduje celkovo 23 porúch týkajúcich sa vysokého napätia a cca 30 porúch súvisiacich s nízkym napätím.

Do spomínaných regiónov Banská Bystrica a Brezno mali byť povolaní pracovníci z iných regiónov, aby pomohli vyriešiť čo možno najviac problémov. Prioritou je opraviť poruchy súvisiace s vysokým napätím.

Tie majú totiž zasiahnuť väčšie množstvo odberných miest naraz. Menšie poruchy nízkeho napätia sú až druhoradou prioritou.

Elektrikári majú s opravami problémy aj z toho dôvodu, že terén je veľmi zlý, zasnežený a tiež rozmočený. Nevedia tak dostať techniku na ťažšie dostupné miesta.

Gejdoš zdôraznil, že už teraz je jasné, že niektoré domácnosti ostanú bez elektriny aj na celý Štedrý večer. Navyše sa blíži ďalšia vlna zlého počasia, tentokrát daždivého, takže je možné, že sa ľudia stretnú aj s ďalšími výpadkami. Dúfajme však, že to nebude už také vážne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Disney+ na Slovensku zdražie. Zakáže aj zdieľanie hesiel a AdBlock systémy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -