O podvodoch, ktorým sú vystavovaní Slováci píšeme na pravidelnej báze. Útočníci sa vás snažia často pripraviť o peniaze, prípadne sa dostať ku vášmu účtu na sociálnej sieti. Ako teraz varuje Polícia SR, mali by ste byť opatrní. O svoje konto na Instagrame totiž môžete prísť lusknutím prsta a vôbec si to neuvedomíte.

Celý trik prebieha pomerne netradičným spôsobom a hlavne prostredníctvom ľudí, ktorých možno poznáte. Všetko to začína správou od vášho priateľa, prípadne osoby, ktorú sledujete s výzvou, aby ste sa zapojili do „influencerskej súťaže„. Nakoľko má správa jasný pôvod z legitímneho profilu, vyzerá veľmi dôveryhodne. Pravda je však taká, že za ňou stoja hackeri, ktorí už tento účet stihli ukradnúť.

Všetko to pokračuje SMS správou, ktorá má slúžiť na potvrdenie vášho hlasu v súťaži. Problém je však v tom, že v skutočnosti ide o overovaciu SMS správu, ktorú vyvolal podvodník pri pokuse resetovať vaše heslo na sociálnej sieti Instagram.

Podvod
Zdroj: Polícia SR

Akonáhle sa teda dostane ku overovaciemu kódu, ktorý vám príde do SMS správy, v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd vás môže pripraviť o celý účet a ten bude pre vás nenávratne stratený.

Za žiadnych okolností teda nikomu neposielajte potvrdzovanie heslá, ktoré vám prídu do SMS správ. Platí to aj pre iné sociálne siete, prípadne služby. Samotný podvod sa podľa polície v posledných dňoch masívne rozšíril, pretože naň naletelo strašne veľa ľudí a z ich profilov sú posielané žiadosti na ďalšie profily, ktoré sa útočníkom úspešne darí kradnúť.

Aj preto pred týmto nebezpečenstvom varujte svojich známych. Nikdy totiž neviete, kto ďalší sa omylom nachytá a príde o svoj účet.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slováci nenechajte sa nachytať. Známa banka varuje pred nebezpečným podvodom. Oklame aj skúsených
Môže ťa zaujímať
- Reklama -