Bankové inštitúcie podliehajú prísnym štandardom, ktoré si vyžadujú pravidelnú údržbu interných systémov. Hneď tri veľké slovenské banky ohlásili, že počas najbližšieho víkendu nebudú fungovať niektoré ich služby v rámci plánovaného výpadku.

Menovite ide o spoločnosti Tatra Banka, 365.bank a Raiffeisen bank. Pokiaľ patríte medzi ich klientov, pripravte sa na možné komplikácie.

Raiffeisen bank 

Spoločnosť Raiffeisen bank avizuje svoj plánovaný výpadok služieb dňa 10.09.2022 v čase od 9:00 do 14:30 poobede. Dôvodom je ohlásenie Európskej centrálnej banky, ktoré súvisí s technickou údržbou systému.

V uvedenom čase môže dôjsť k výpadku v spracovaní okamžitých platieb v odhadovanom trvaní 2 x 15 minút. Ak v tomto momente zadáte platbu, nemusí byť spracovaná ako okamžitá ale ako štandardná SEPA platba. Na účet príjemcu nepríde okamžite, ale až v nasledujúci deň.

Raiffeisen bank odstávka služieb
Zdroj: Raiffeisen bank

365.bank

Pokiaľ ste zákazníkmi 365.bank, pripravte sa na to, že v sobotu 10. septembra v čase od 22:00 až do nedele 11. septembra do 7:00 hodiny nebudú niektoré systémy z dôvodu údržby k dispozícii. V tomto čase sa používatelia nedostanú do svojej 365 apky ani do internet bankingu.

Banka odporúča, aby sa používatelia pripravili na online platbou kartou, pričom by si mali vopred skontrolovať svoj ePIN. Ten sa nachádza v detaile karty v apke 365.

Finančná inštitúcia tiež dopĺňa, že vo vyššie uvedených časoch nebudú fungovať ani push notifikácie, no po spustení systémov budú spätné doposlané.

365.bank odstávka služieb
Zdroj: 365.bank

Tatra Banka 

Podobne ako v prípade Raiffeisen bank, aj výpadok Tatra Banky bude súvisieť technickou údržbou systému, ktorú ohlásila Európska centrálna banka.

Všetko prebehne 10.09.2022 v čase od 9:00 do 14:30 poobede, pričom Tatra Banka avizuje iba jeden 15 minútový výpadok.

Rovnako tiež platí, že počas výpadku nebudú fungovať okamžité ale iba SEPA platby. Príjemca teda dostane svoje peniaze na účet až v nasledujúci deň.

Tatra Banka odstávka služieb
Zdroj: Tatra Banka

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple dáva posledné zbohom CD mechanike. Tento model MacBooku Pro je oficiálne zastaraný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -