Sociálne siete Facebook, Instagram, WhatsApp a ďalšie sú dnes súčasťou našich každodenných životov a my preto očakávame, že keď ich zapneme, budú fungovať bez akýchkoľvek problémov. Žiaľ, nežijeme v ideálnom svete.

Keďže stále ide o systémy, ktoré fungujú na serveroch, musia čeliť aktualizáciám a niekedy aj hackerským útokom, z času na čas sa stáva, že prestanú fungovať.

Ako ale zistiť, či je problém iba v našom zariadení alebo sa s ním stretávajú používatelia na celom Slovensku, prípadne na celom svete?

Odpoveď je úplne jednoduchá. Na všetko slúži univerzálny systém nahlasovania, ktorý vznikol už pred mnohými rokmi. Prihlásiť sa doň môže prakticky každý, a pokiaľ zaznamená anomáliu (zvýšený počet sťažností na nefunkčné služby), automaticky vytvorí upozornenie.

Kde zistím, či majú Facebook, WhatsApp, Instagram a ďalšie služby výpadok? 

Tento systém sa nazýva Downdetector a existuje aj v slovenskej mutácií, ktorú nájdete kliknutím na tento odkaz. V prípade, že potrebujete vidieť globálnu verziu stránky, kde nahlasujú problémy používatelia z celého sveta, kliknite sem.

Facebook, Instagram, WhatsApp výpadok
Zdroj: Downdetector (snímka obrazovky)

Akonáhle otvoríte Downdetector, objaví sa pred vami množstvo služieb, ktoré môžu mať potencionálny problém. Na príslušnom grafe hneď vidíte, či má Facebook, Instagram alebo WhatsApp výpadok a po rozkliknutí konkrétnej služby zistíte, v čom presne spočíva.

Môže to byť napríklad nemožnosť prihlásenia, odosielania správ alebo aktualizácie obsahu. Prípadov je naozaj mnoho.

Rovnako tak upozorňujeme, že cez Downdetector môžete pozorovať aj rôzne výpadky telekomunikačných operátorov (napr. Telekom, Orange, O2, UPC a atď), streamovacích služieb (napr. Netflix, HBO Max, Disney+ atď), hier a ďalších platforiem, ktoré sú súčasťou online sveta.

Pokiaľ sa teda niekedy stretnete s problémom, navštívte tento web a presvedčte sa o tom, či ním trpíte len vy alebo aj ostatní. Rovnako nie je na škodu tento problém nahlásiť…

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple dosiahlo rekordný obrat aj napriek kríze, ktorou trpia ostatní konkurenti. Najviac sa darilo iPhonu 13 a službám
Môže ťa zaujímať
- Reklama -